Zadebiutował Aquos R3 firmy Sharp, który jest modelem klasy premium, a zarazem kolejnym w ofercie producenta, w którym zastosowano dwa wcięcia w ekranie – jedno na grze, a drugie na dole. Model ten ma sporo do zaoferowania.
W listopadzie ubiegłego roku firma Sharp zaprezentowała smartfon Aquos R2 Compact, który stał się pierwszym na świecie z podwójnym wycięciem w wyświetlaczu. Dziś marka ogłosiła model Sharp Aquos R3, który również otrzymał podobny projekt, aczkolwiek ma o wiele bardziej wydajne podzespoły.
Wyświetlacz z odświeżaniem 120Hz i dwoma wycięciami
Sharp Aquos R3 został wyposażony w 6.2-calowy wyświetlacz Pro IGZO, charakteryzujący się rozdzielczością Quad HD+ (3120 × 1440 pikseli) i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Ponadto ekran wspiera standard HDR10 i ma dwa wycięcia – jedno na górze, w którym umieszczona została kamera dedykowana Selfie o rozdzielczości 16,3 MP (z przysłoną obiektywu f/2.0 i trybem AQUOS beauty), a drugie na dole, w którym umieszczono płytkę dotykową z czujnikiem biometrycznym.
Bez dwóch zdań taki wygląd nie jest najbardziej atrakcyjny, choć zrozumiały – Sharp chciał uniknąć sporych rozmiarów podbródka, a przy okazji zachować tradycyjny czytnik linii papilarnych na froncie.
Sharp Aquos R3 powinien zaoferować użytkownikom nie tylko bardzo dobrą jakość obrazu, ale również dźwięku, gdyż zastosowano nim dwa stereofoniczne głośniki z systemem dźwięku Dolby Atmos. Do tego dochodzi jeszcze Dolby Vision co oznacza, że smartfon wspiera dwie technologie poprawiające jakość emitowanego obrazu.
Wydajny zestaw podzespołów i skromny akumulator
Za wydajność Sharp Aquos R3 odpowiedzialny jest SoC Snapdragon 855, a zatem najwydajniejszej jednostki w ofercie marki Qualcommm. Nie powinno to jednak nikogo dziwić w przypadku flagowca.
Snapdragon 855 składa się z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Współpracuje on z 6GB pamięci RAM. A zatem Sharp, niczym LG zachowawczo podeszło do ilości pamięci RAM, aczkolwiek jest ona w zupełności wystarczająca. Na dane i aplikacje zarezerwowane zostało 128GB wbudowanej pamięci.
Na tylnym panelu Aquos R3 znajduje się podwójny aparat główny umieszczony pionowo w lewym górnym rogu, na wystającej ponad lico wysepce. Sensor główny 12,2 MP charakteryzuje się przysłoną f/1.7 i technologia łączenia czterech sąsiadujących pikseli w jeden, a to może oznaczać tylko jedno – wykorzystany został sensor firmy Samsung – ISOCELL Bright GM1, który ma w rzeczywistości 48MP.
Drugi aparat to natomiast obiektyw z szerokim kątem (125 stopni) o rozdzielczości 20 MP ze światłem f/2.4. Smartfon jest również wyposażony w funkcje aparatu oparte na sztucznej inteligencji, takie jak AI Live Story i AI Live Shutter.
Za wydajność energetyczną odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3200 mAh z obsługą ładowania bezprzewodowego Qi o mocy 11W. Bez dwóch zdań to najsłabszy element wyposażenia tego modelu.
Cena nie jest jeszcze znana
Pomimo tego, że Sharp Aquos R3 zadebiutował jego sugerowana cena detaliczna, a także data wprowadzenia do sprzedaży nie zostały jeszcze ujawnione.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.