ASUS Zenfone 6 to nowy król selfie. 98 punktów w rankingu DxOMark stawia go na pierwszym miejscu. Jak radzi sobie podwójny aparat i dla kogo właściwie jest Zenfone 6?
Stało się – ASUS Zenfone 6, czyli jeden z najtańszych tegorocznych flagowców, przeszedł przez testy serwisu DxOMark. Wiemy już, jakie zdjęcia jest w stanie zrobić i czy jest w stanie dorównać podobnie wycenionym smartfonom konkurencji.
Na pewno niektórych z Was zdziwi, że DxOMark jako pierwszy podał wynik dla…selfie. Wystarczy jednak przypomnieć sobie, że Zenfone 6 ma tylko jeden zestaw aparatów, na obrotowym ramieniu, by zrozumieć, skąd taki wybieg. Przy okazji, dzięki temu ASUS Zenfone 6 został najlepszym smartfonem do selfie, jaki możesz obecnie kupić.
Ogólny wynik to zaledwie 98 punktów. Piszę zaledwie, bo ostatnie premiery tanich chińskich flagowców zdążyły mnie pod tym kątem „rozbestwić”. OnePlus 7 Pro i Honor 20 Pro – choć znacznie droższe – uzyskały wyniki 111 punktów i po cichu liczę, że ASUS ZenFone 6 potrafi więcej.
Pozostaje jedynie zaczekać, jaki wynik uzyska w pozostałych testach – w końcu zmienią się kategorie oceny i wynik powinien być wyraźnie wyższy.
Serwis DxOMark zaczął od selfie, bo zamierzali sprawdzić, czy jest pod tym względem najlepszy na rynku. Testy to potwierdziły, a dzięki temu Zenfone 6 staje się świetnym wyborem dla wszystkich twórców. Niezłe możliwości nagrywania wideo sprawdzą się w rękach vlogera – pytanie jednak, czy ASUS przekonał ich całą resztą?
Ja w zasadzie nie mam wątpliwości – tak. O ile nie jestem fanem jego designu, tak bateria o pojemności 5000 mAh i Android mocno zbliżony do wersji promowanej przez Google mnie przekonują. W tym roku ASUS postawił też na agresywną politykę cenową – z tegorocznych flagowców ze Snadpragonem 855 tańszy jest jedynie Xiaomi Mi 9 (oraz prawdopodobnie nadchodzący Redmi K20 Pro). Za 2199 złotych zdecydowanie warto go kupić.
Wszystkie pozostałe informacje o Zenfone 6 znajdziesz w poniższym, premierowym wpisie.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
RPG akcji z elementami przygodówki – Atlas Fallen: Reign Of Sand jest dostępny do kupienia…
Polacy oszukiwani w najgorszy możliwy sposób. Ryzyko pojawiło się wraz ze zbliżającym się terminem rozliczenia…
Amazfit Active 2 nie tylko mocno staniał w promocji, ale dzięki aktualizacji stał się też…
Wygląda na to, że właściciele całkiem świeżego smartwatcha, jakim jest Amazfit Active 2, mogą mieć…
Testowy prototyp modelu Apple Watch 10 wyciekł właśnie do sieci. Wyposażono go w tajemnicze czujniki,…
Motorola edge 60 fusion zadebiutowała w Polsce jako mocna kandydatka do tytułu ulubionego telefonu Polaków.…