Dzisiaj do sieci trafiły nowe informacje o aparacie głównym w Samsungu Galaxy Note 10. Wiemy, ile otrzyma obiektywów, jaki będzie miał zoom oraz jak szeroki kąt zapewni. Powstaje pytanie: czy Samsung nie traktuje Note’a 10 nieco po macoszemu?
Samsung Galaxy Note 10 nie wygra konkursu piękności, a kolejne dni przynoszą coraz mniej imponujące informacje na jego temat. To nie będzie zły smartfon – ale rewolucji możemy spodziewać się dopiero przy Galaxy S11. Dzisiaj do sieci trafiła garść nowości na temat jego aparatu głównego.
Wbrew poprzednim doniesieniom, nie jest aż tak źle. Tamten układ aparatów wyglądał bardzo kiepsko i kojarzył się z tanim urządzeniem, a nie smartfonem z segmentu premium. Nowe rendery, oparte na szkicu modułu aparatu rzucają jednak nowe światło na sprawę.
W skład zestawu obiektywów wejdą: aparat główny (prawdopodobnie ta sama jednostka, którą znamy z Galaxy S10), obiektyw szerokokątny (16 MP, pole widzenia 123 stopnie), teleobiektyw (powiększenie 2x), moduł ToF oraz „Flood illuminator” (podobny sensor znajduje się w FaceID w iPhone’ach). Nadal mówimy więc o poczwórnym aparacie głównym.
Wniosek jest prosty – choć Samsung Galaxy Note 10 będzie lepszym fotosmartfonem, niż seria S10 (chociażby ze względu na oprogramowanie), to na prawdziwą rewolucję przyjdzie nam poczekać aż do premiery linii Galaxy S11. Wtedy zadebiutują matryce o większym rozmiarze piksela, które zdecydowanie sprawniej poradzą sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Co nie zmienia faktu, że w chwili swojej premiery będzie to prawdopodobnie najbardziej uniwersalny i najlepszy aparat na rynku.
Niestety, nowe doniesienia potwierdzają również, że na froncie znajdzie się pojedynczy aparat do selfie umiejscowiony na środku. Mam z tym dwa problemy. Po pierwsze, takie „oko cyklopa” po prostu nie przemawia do mnie wizualnie. Po drugie, tracimy szeroki kąt, który akurat na froncie jest całkiem użyteczny, bo na zdjęciu znajdzie się więcej osób.
Czy więc jako właściciel Samsunga Galaxy S10 powinieneś rozważać przesiadkę na Galaxy Note 10? Jedynym sensownym argumentem zdaje się być większy ekran i rysik S Pen (w tym roku powinien zyskać nowe funkcje), bo wydajność, aparat i czas pracy z dala od gniazdka będą do siebie dość zbliżone.
Przecieki są od siebie dość różne i niemal na dwa miesiące (zaplanowaną na 8 sierpnia) przed premierą nadal nie dysponujemy kompletnym obrazem flagowego „Notatnika”. Poniżej znajdziesz linki do najważniejszych artykułów, a jak skupię się na tym, co Samsung powinien poprawić względem poprzednika i konkurencji.
Pierwszym punktem na liście jest lepszy czytnik odcisków palców w wyświetlaczu. Choć po aktualizacji obecna generacja radzi sobie przyzwoicie, to na rynku można znaleźć dwukrotnie tańsze smartfony z szybszymi i dokładniejszymi skanerami. Drugim jest szybkość ładowania – akurat ten element ma zostać poprawiony, mowa nawet o mocy 50W.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…
Samsung uchyla rąbka tajemnicy i zdradza kolejne nowości w One UI 7 i Galaxy AI,…
Xiaomi Redmi Note 14 to nowy model chińskiego giganta rynku elektronicznego. Na salony razem z…
Mroczny RTS na premierę objęty został rewelacyjnym 65% rabatem. Teraz każdy z was może zgarnąć…