Nowe dane dotyczące sprzedaży smartfonów Huawei i Honor nie są zbyt optymistyczne dla chińskiego giganta. Klienci masowo odwracają się od tego producenta. To tylko potwierdza, że 2019 rok nie będzie udany dla Huawei.
Huawei przewiduje, że ostatnie zawirowania negatywnie wpłyną na sprzedaż smartfonów marki, cofając ją do poziomu z 2017 roku. Jeszcze niedawno Chińczycy chcieli przegonić Samsunga do końca tego roku, a ostatecznie grozi im utrata pozycji wicelidera rynku mobilnego.
Nowy raport mówiący o sprzedaży Huawei zdaje się potwierdzać przewidywania producenta.
Agencja GfK zbadała, jak sprzedawały się smartfony Huawei na niemieckim rynku w maju tego roku. Początkowo było naprawdę nieźle, gdyż więcej niż co czwarty sprzedany model miał na sobie logo Huawei/Honor, co odpowiadało rynkowej pozycji firmy w tamtym okresie.
Niestety, pod koniec maja wyglądało to już znacznie gorzej, gdyż Huawei musiał się zadowolić udziałem w wysokości zaledwie 12% – to wręcz dramatyczny spadek, bo o ponad połowę. Złe są też dane ze sklepów Media Markt i Saturn, w których sprzedaż urządzeń Huawei spadła o połowę, a marki Honor o 40%. Dzieła zniszczenia dokonali operatorzy, u których nawet klienci korporacyjni odwracają się od Huawei.
W tym momencie pozwolę sobie przypomnieć, że Huawei ma podobne problemy w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Japonii. Oficjalnych danych dotyczących Polski niestety nie mamy, ale wystarczy tylko rzucić na listę najpopularniejszych smatfonów w porównywarce Ceneo by zobaczyć, że smartfonów Huawei/Honor nie ma zbyt wiele na pierwszych stronach.
Jeśli zdarzyło Ci się narzekać na to, że w Europie Zachodniej promocje są lepsze niż w Polsce, to pewnie zaskoczy Cię to, że ceny smartfonów Huawei trzymają w Niemczech bardzo stabilny poziom. Tymczasem w Polsce wygląda to zupełnie inaczej – promocje na sprzęty Huawei mnożą się jak grzyby po deszczu.
Powiedziałbym, że to dobra wiadomość, bo jeśli komuś absolutnie nie przeszkadza to, że aktualizacyjny los wielu smartfonów Huawei ciągle pozostaje niepewny, ten może kupić bardzo udane smartfony za coraz rozsądniejsze pieniądze.
W końcu nic nie wskazuje na to, by Google odcięło je od swoich aplikacji, a Huawei zapewnia dalsze wsparcie i poprawki bezpieczeństwa – w zasadzie nie wiadomo tylko, czy pojawią się aktualizacje do nowszych wersji systemu Android.
https://www.gsmmaniak.pl/1017210/huawei-globalny-spadek-sprzedazy-smartfonow/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…
iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…
Casio AEQ120W to prawie G-Shock. Poza bardzo zbliżoną obudową ma baterię na 10 lat i…
Na polski rynek wkracza właśnie nowa linia produktowa znanego producenta - Baseus PicoGo. Mowa o…
Czy najlepszy składany telefon typu flip 2025 roku będzie też tym najdroższym? Okazuje się, że…