To już druga sytuacja, w której przesyłka kurierska z urządzeniem marki Huawei zostaje zwrócona do nadawcy z uwagi na wytyczne amerykańskiego rządu. Sęk w tym, że przepisy są nie do końca poprawnie interpretowane.
Serwis PCMag postanowił wysłać smartfon Huawei P30 Pro z brytyjskiego do amerykańskiego biura. Z tym celu skorzystano z usług firmy FedEx (za pośrednictwem Parcelforce). Jakież musiało być zdziwienie nadawcy, kiedy paczka wróciła do źródła z adnotacją, iż przesyłka nie mogła być zrealizowana ze względu na działania rządu USA względem Huawei.
Sprawa wygląda dość zabawnie i jest związana z niewłaściwym rozumieniem przepisów wprowadzonych przez Stany Zjednoczone. Otóż PCMag postanowił przesłać smartfon Huawei P30 Pro z brytyjskiego biura do jednostki w USA. W trakcie wypełniania formularza nadawca zgodnie z prawdą wpisał nazwę modelu przesyłanego smartfona. Do tego momentu wszystko przebiegało sprawnie. Przesyłka została nadana.
Za pośrednictwem śledzenia Parcelforce oraz FedEx nadawca dowiedział się, iż urządzenie opuściło Londyn. Po dotarciu do Indianapolis i spędzaniu tam raptem kilku godzin paczka została zwrócona do Wielkiej Brytanii, a finalnie w ręce nadawcy.
Opis sprawy przedstawiony przez obsługę klienta Parcelforce sugerował, iż nie może zrealizować zlecenia, gdyż Huawei widnieje na liście podmiotów z ograniczoną zgodą na współpracę z instytucjam i firmami z USA. Naturalnie, pojawiły się również przeprosiny za niedogodności.
Najwyraźniej któryś z pracowników przewoźnika poszedł po rozum do głowy i postanowił rozwiązać sprawę w odpowiedni sposób i przywrócić jej prawidłowy bieg. Do PCMag trafiło następująco oświadczenie FedEx:
Przedmiotowy pakiet został omyłkowo zwrócony do nadawcy i przepraszamy za ten błąd operacyjny. Jako globalna firma, która każdego dnia realizuje 15 milionów przesyłek, jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad i przepisów oraz minimalizowania wpływu na naszych klientów, dostosowując naszą działalność do dynamicznego otoczenia regulacyjnego w USA.
https://www.gsmmaniak.pl/1017406/smartfony-huawei-z-aktualizacja-do-androida-10-q/
Jak widać, była to zwykła pomyłka. Niemniej, według informacji PCMag podobnych problemów nie stwarzają inni międzynarodowi przewoźnicy, na przykład UPS. Zastanawia mnie tylko, do ilu podobnych sytuacji wywołanych błędną interpretacją przepisów Departamentu Handlu USA jeszcze dojdzie.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…