Podczas tegorocznej konferencji LG na MWC w stolicy Katalonii zaprezentowany został między innymi LG G8s ThinQ, a zatem trzeci flagowy smartfon koreańskiego producenta. Nie da się ukryć, że o targach już większość zapomniała i powoli szykuje się do IFA, a tu LG przypominało sobie, że czas wprowadzić tytułowy smartfon do sprzedaży.
LG G8S ThinQ jest bardziej przystępną wersją standardowego LG G8 ThinQ, gdyż zdecydowano się zastosować w nim zestaw trzech aparatów na tylnej ścianie, a także ekran o niższej rozdzielczości.
Odpowiednio wysoka wydajność, gwarantem płynności działania w każdym momencie
Za wydajność w LG G8s ThinQ odpowiedzialny jest układ SoC firmy Qualcomm, a dokładniej Snapdragon 855. Ten układ składa się z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640.
Układ SoC współpracuje w tym modelu z 6-gigabajtową pamięcią RAM, a na dane (w zależności od wariantu) zarezerwowane zostało 64GB lub 128GB wbudowanej pamięci. Oczywiście nie zabrakło czytnika microSD, a zatem dalsza rozbudowa jest możliwa.
Pod tym względem LG G8s ThinQ nie różni się zatem niczym od standardowego modelu. I to akurat bardzo, ale to bardzo dobra informacja. Koreańczycy nie popełniają bowiem błędów sprzed lat i starają się oferować swoim klientom nowe wersje z topowymi podzespołami.
Na tylnym panelu zagościł nieco inny zestaw, gdyż klient otrzymuje do dyspozycji więcej obiektywów
LG G8s ThinQ oferuje tryb portretowy i 256 poziomów rozmycia tła. Efekt bokeh jest dostępny po raz pierwszy także w filmach nagrywanych aparatem głównym, wykorzystując kombinację trzech aparatów – standardowego, teleobiektywu z 2x zoomem optycznym i bardzo szerokiego kąta. Do tego dochodzi jeszcze tryb nocny, czy też możliwość wykonywania zdjęć w ograniczonym świetle.
Oto wszystkie szczegóły techniczne aparatów ujawnionych przez producenta:
- Główny: 12 MP, przysłona obiektywu f/1.8, rozmiar piksela 1.4μm, kąt 78°
- Super szeroki kąt: 13 MP, przysłona obiektywu f/2.4 rozmiar piksela 1.0 μm, kąt 136°
- teleobiektyw: 12 MP, światło f/2.6, rozmiar piksela 1.0 μm, kąt 47°
Na froncie jest natomiast zestaw dwóch obiektywów, w tym kamera z technologią ToF ( Time-of-flight), która pozwala G8s na korzystanie z dwóch nowych form uwierzytelniania biometrycznego: skanowanie 3D twarzy i układu żylnego dłoni, które LG nazywa identyfikatorem ręcznym. Technologia, którą południowokoreańska firma definiuje jako bezpieczniejszą niż rozpoznawanie odcisków palców (jakkolwiek zawsze jest to możliwe dzięki czujnikowi z tyłu) jest w stanie analizować parametry żył, takie jak rozmiar, długość, kształt, grubość i inne. Tylko ułamek sekundy wystarczy, aby dokonać skanowania.
- Kamera do Selfie 8MP ze światłem f/1.9, rozmiarem piksela 1.12μm i kątem 80°
- Dodatkowa kamera z technologią Time-of-Flight
Wodoszczelna konstrukcja ekran FullVision i szybkie ładowanie.
LG G8s ThinQ wyposażony został w wyświetlacz OLED FullVision charakteryzujący się przekątną 6.2”, proporcjami 18.7:9, jak również rozdzielczością FHD+, a dokładniej 2248 x 1080 pikseli z uwagi na zastosowanie wcięcie. Niższa rozdzielczość względem standardowego modelu, to przede wszystkim wzrost wydajności, gdyż czytelność i ostrość jest nadal na wysokim poziomie.
Smartfon posiada certyfikat IP68, a zatem jest oporny na wodę i kurz. Ma także stereofoniczne głośniki i podwójny slot kart SIM. Energię dostarcza akumulator o pojemności 3550 mAh, który jest o 17% bardziej pojemny względem tego obecnego w LG G7 ThinQ. Zastosowano również technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 o mocy 18W.
Oczywiście LG G8s ThinQ wspiera gesty Hand ID, które umożliwiają między innymi odblokowanie telefonu poprzez przesunięcie ręki nad ekranem, sterowanie głośnością, a także odebranie połączenia lub wykonanie zrzutu ekranu.
Cena LG G8s ThinQ
Oficjalna cena nie została ujawniona przez LG, gdyż ta standardowo uzależniona jest od rynku, na jakim zadebiutuje LG G8s ThinQ.
Nie zmienia to jednak faktu, że cenę tego smartfona znamy już od dłuższego czasu, gdyż pojawił się w ofercie Plusa. Jego cena na wolnym rynku może wynieść około 3299 złotych.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.