Abonenci sieci Play mogą już doliczać opłaty za bilety komunikacji miejskiej do swoich rachunków. Jedynym warunkiem jest konieczność korzystania z aplikacji SkyCash.
Smartfony wchodzą w coraz szersze spektrum naszych codziennych czynności. Od dłuższego czasu możemy za ich pośrednictwem kupować bilety komunikacji miejskiej, a nawet regulować opłaty za parkowanie. Niemniej, w obydwu przypadkach zachodzi konieczność podpinania do odpowiedniej aplikacji karty płatniczej.
Nie każdy chce to robić, z czego SkyCash oraz Play doskonale zdają sobie sprawę. Właśnie dla nieufnych lub zwyczajnie pragnących wygody abonentów przygotowano możliwość doliczania opłat za autobusy, tramwaje oraz metro do rachunku operatora.
Bilety na rachunku Play
Jeszcze kilka lat temu nosiłem w portfelu bilety, gotówkę, kartę płatniczą oraz karty do poszczególnych sklepów. Dziś płacę smartfonem za pomocą Apple Pay, karty lojalnościowe przechowuję w Stocard, a bilety komunikacji miejskiej i parkingowe realizuję w aplikacji SkyCash. Wygoda, jaką zapewnia brak konieczności poszukiwania kiosku lub innego miejsca, w którym nabędę bilet (szczególnie w obcym mieście) jest nieoceniona.
Niestety, aby korzystać z dobrodziejstw techniki, muszę podpinać do wielu usług, w tym do SkyCash swoją kartę płatniczą. To zaczyna się powoli zmieniać.
SkyCash pozwala już doliczać do rachunku telefonicznego w Play opłaty za parkometry oraz bilety komunikacji miejskiej, o czym operator poinformował na swoim blogu. Jak wygląda cały proces? Cóż, jest prostszy, niż można by się spodziewać.
Na początek warto pobrać aplikację SkyCash z App Store lub Google Play Store i założyć konto w usłudze. Po skonfigurowaniu opcji „Zapłać w Play” dostępnej w ustawieniach płatności i dodaniu naszego telefonu (obowiązuje weryfikacja SMS-em), formalności są już za nami. Teraz, kupując bilety, wystarczy jedynie wybrać odpowiednią opcję płatności i zatwierdzić transakcję za pomocą PIN-u.
Zakup biletu każdorazowo będzie potwierdzony SMSem i znajdziemy go w historii aktywności w aplikacji Play24. Zakupione bilety pojawią się następnie na rachunku Play w sekcji opłaty pobrane na rzecz osób trzecich i zostaną opłacone razem z abonamentem — czytamy na Blogu Play
Szybko, wygodnie i bez zbędnych udziwnień. W moim mniemaniu jest to rozwiązanie idealne dla osób, które wolą uniknąć podpięcia karty debetowej lub kredytowej do kolejnej usługi.
Źródło
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.