Zadebiutował Oukitel Y4800, który otrzymał między innymi aparat 48MP i szybkie konkretne podzespoły. Do tego wszystkiego standardowy czujnik biometryczny i łezkę w ekranie.
Oukitel Y4800 moc obliczeniową czerpie z układu SoC firmy MediaTek – helio P70. MediaTek helio P70 (MT6771T) jest układem SoC wytworzonym w 12-nanometrowym procesie technologicznym FinFET, w którym zastosowano ośmiordzeniowy procesor (4x ARM Cortex-A73@2,1 GHz + 4x ARM Cortex-A53@2.0 GHz), jak również układ graficzny ARM Mali-G72 o taktowaniu na poziomie 900 MHz.
Istotna jest tutaj jednak jednostka przetwarzania AI (APU), która odpowiedzialna jest za zarządzanie sztuczną inteligencją. Pomimo tego, że SoC jest pod wieloma względami podobny do swojego poprzednika – helio P60, to jednak według producenta helio P70 jest do 30% wydajniejsze niż P60, dzięki wzmocnieniu przetwarzania AI, a także zużywa o 35% mniej energii.
Jeśli dodamy do tego jeszcze 6GB pamięci RAM, to otrzymamy sensowny zestaw, który zapewni stabilną pracę systemu Android 9 Pie. Na dane mamy standardowe 128GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia poprzez wykorzystanie czytnika microSD.
Smartfon został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,6 cala z rozdzielczością FullHD+ (2340 x 1080 pikseli). Zajmuje on niemal cały frontowy panel, choć nie został pozbawiony wcięcia w kształcie kropli wody. Jak wynika z informacji dostarczonych przez producenta, stosunek ekranu do powierzchni frontowego panelu wynosi około 90%. Podbródek jest w tej konstrukcji widoczny. Kamera dedykowana Selfie o rozdzielczości 16MP z trybem upiększającym zagościła we wspomnianym wcięciu. Przy jej wykorzystaniu możliwe jest również odblokowanie smartfona.
Energię dostarcza akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 18W. Uzupełnianie energii odbywa się poprzez port USB typu micro, a zatem nieco już przestarzałego.
Aparat główny ma 48 MP, a dodatkowy 5 MP. Obiektyw główny dostarczony przez firmę Samsung (Samsung GM1) charakteryzuje się jasnością na poziom f/1.8, a także detekcją fazy – PDAF. Przy ich wykorzystaniu można zrobić między innymi zdjęcie z rozmytym tłem.
Specyfikacja Oukitel Y4800 obejmuje także: czytnik linii papilarnych umieszczony na tylnym panelu, gniazdo słuchawkowe 3.5 mm,radio FM, Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11 ac (2.4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 4.2 i GPS z GLONASS.
Oukitel Y4800 występuje tylko w wersji z 6 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej i został wyceniony w przedsprzedaży na 199,99 dolarów, co po przeliczeniu i doliczeniu podatku VAT daje nam około 934 złotych.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Popularny hit survivalowy – The Long Dark, cieszące się wśród graczy dobrą opinią jest teraz…
Testowane przeze mnie Baseus AirGo to otwarte słuchawki z klipsem na ucho, stworzone dla aktywnych.…
Klienci Orange od jakiegoś czasu mogą otrzymywać wiadomości SMS dotyczące wygasającej umowy – z ich…
Fani gatunku RTS powinni niezwłocznie zapoznać się z ofertą obowiązującą w sklepie ENEBA. Iron Harvet…
vivo oficjalnie powróciło do Polski i to nie były jedyne działania producenta. Właśnie zadebiutował taniutki…
Premiera następcy poskutkowała i Motorola edge 50 Pro jeszcze mocniej staniała w Polsce. Teraz jej…