Dwaj czołowi producenci elektroniki i usług nowych technologii zapowiadają zacieśnienie współpracy, którego owocem ma być pełnoprawny ekosystem, złożony z urządzeń Samsunga oraz oprogramowania Microsoftu. Wygląda to jednoznacznie na plan utarcia nosa Apple, które posiada najlepszy ekosystem na świecie.
Integracja oprogramowania z warstwą sprzętową to nie lada problem, z którym dotychczas najlepiej poradziło sobie Apple – złotą receptą korporacji z Cupertino jest wytwarzanie obu składników autorskiego ekosystemu, dzięki czemu synchronizacja sprzętu i systemu odbywa się już na bardzo wczesnym etapie. W efekcie otrzymaliśmy środowisko, dla którego warto kupić drogiego iPhone’a i używać go na równi z jeszcze droższym MacBookiem.
To właśnie na polu sprawnego przechodzenia pomiędzy jednym sprzętem a drugim ulegają Android z Windowsem, gdyż są to zupełnie różne systemy, a w dodatku obsługujące je sprzęty są tworzone przez wielu producentów. Współpracy nie ułatwia cała paleta podzespołów, z której każda marka wybiera dogodny dla siebie komponent i stosuje go w swoim urządzeniu.
Projektanci smartfonów z Androidem i elektroniki z Windowsem nie są nastawieni na obopólną współpracę, gdyż każdemu chodzi o indywidualny sukces. Ponad własne osiągnięcia chcą się jednak wznieść Samsung i Microsoft, ogłaszając zacieśnienie partnerstwa i ciężką pracę nad stworzeniem środowiska z idealną synchronizacją pomiędzy elektroniką Samsunga i usługami Microsoftu. Dowodem pierwszych owoców współpracy mają być nowe funkcje w Galaxy Note 10.
Na stronie internetowej Samsunga czytamy, iż urządzenia Koreańczyków będą sprawniej korzystały z Outlooka w celu bardziej intuicyjnej kontroli maili, automatycznie synchronizowały się z chmurą OneDrive, a także bez problemu współpracowały z komputerem – w najnowszych flagowcach Note 10 zastosowano funkcję Link to Windows, dzięki której użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zarządzać powiadomieniami, synchronizować zdjęcia i klonować ekranu telefonu na komputerze.
Jednym z celów koreańsko-amerykańskiego partnerstwa jest zwiększenie wydajności pracowników, coraz częściej użytkujących w pracy smartfony. Statystyki firmy analitycznej CCS Insight mówią, iż 42% zatrudnionych spędza ponad trzy godziny dziennie, pracując na urządzeniach mobilnych, a w przypadku pracowników z pokolenia Millenialsów odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi aż 51%. Miejmy zatem nadzieję, iż współpraca koncernów zrodzi ekosystem mogący rywalizować z usługami Apple.
https://www.gsmmaniak.pl/1036576/samsung-galaxy-note-10-czy-warto-kupic-opinia/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Pełna specyfikacja oraz ceny POCO F7 / Redmi Turbo 4 Pro trafiły do sieci od…
Infinix Note 50s 5G+ to smartfon z pachnącą obudową w cenie, której raczej byś się…
Świetna strategia – Banished swego czasu zdobyła niemałą popularność na Steam, teraz kilka lat po…
Poznaliśmy specyfikacji flagowca Motorola razr 60 Ultra na kilka dni przed oficjalną premierą. Składany smartfon…
Prawdziwie pełnowymiarowy ekran, niespotykany design i świetna wycena. W taki sposób zapowiada się nowa nubia…
Redmi Turbo 4 Pro będzie pierwszym telefonem na świecie ze Snapdragonem 8s Gen 4. Producent…