>
Kategorie: Android Newsy Panasonic Telefony

Panasonic Eluga – wiemy kiedy zadebiutuje za Odrą i znamy cenę

Zapewne wielu z Was wyczekuje oficjalnej premiery pierwszego smartfona wyprodukowanego przez firmę Panasonic, przeznaczonego na rynek europejski. Jeżeli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość. Eluga już od 19 kwietnia dostępna będzie za naszą zachodnią granicą. i wyceniona została na kwotę 399 euro.

Panasonic Eluga to smartfon wyposażony w ekran wykonany w technologii OLED, o przekątnej 4,3 cala, prezentujący obraz w rozdzielczości qHD 960 x 540 pikseli. Za wydajność odpowiada dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 o taktowaniu 1 GHz z układem graficznym PowerVR SGX540 300 MHz, wspomagany przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Dla użytkownika zaimplementowana została pamięć o wielkości 8 GB.

Amatorzy fotografii otrzymają do dyspozycji aparat z matrycą 8 Mpx z autofocusem. Smartfon wykorzystuje technologię NFC, WiFi w standardzie 802.22 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, a komunikację z komputerem umożliwi port USB. Niewątpliwie cechą wyróżniającą telefon na tle konkurencji jest fakt, iż urządzenie spełnia wymogi standardu IP-57. Dzięki temu może zostać zanurzone w wodzie na głębokość 1 metra i spoczywać tam do 30 minut, jak również nie przepuszcza cząsteczek pyłu ani kurzu. Całość została zamknięta w stylowej obudowie, o wadze 103 gramów i wymiarach 123 mm x 62 mm x 7,8 mm. Panasonic Eluga pracuje pod kontrolą Androida 2.3.5 Gingerbread, jednak według zapewnień producenta, otrzyma aktualizację do kanapki lodowej.

Jeżeli przekonuje Was ta specyfikacja i jesteście zdecydowani na zakup to jak wspominałem wcześniej, telefon wyceniony został na 399 euro + koszty wysyłki. Dostępny będzie między innymi w sieci sklepów SATURN, Media Markt oraz w sklepie internetowym cyberport. W tym ostatnim koszt wysyłki opiewa na kwotę 19,99 euro.

źródło: bestboyz

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nubia
  • Telefony

Nieskazitelny ekran i eks-flagowy procesor w za 2130 złotych w Polsce. Ta premiera zmienia zasady gry

RedMagic 10 Air w zaskakującym tempie pojawił się w Europie. Najsmuklejszy telefon z nieskazitelnym ekranem…

25 kwietnia 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Google Pixel 9a to nowy król fotografii w świetnej półce. Średniak producenta zachwyca też ekranem

Google Pixel 9a został już przetestowany przez naszą redakcję. Poza tym smartfon w końcu pojawił…

25 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Taniej, lepiej, mocniej. Średniaki z serii Motorola edge 60 oficjalnie w Polsce!

Nie tylko składane smartfony, ale także średniopółkowe. Motorola edge 60 (pro) oficjalnie pojawiają się w…

25 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

Kompaktowy smartfon z LTPO 120 Hz, flagową wydajnością i teleobiektywem nadciąga. 90 W to zwieńczenie mocnej specyfikacji

Kompaktowe smartfony wracają do łask. Już kolejny z nich przygotowuje się do premiery i będzie…

25 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Nowe, składane Motorole już w Polsce! Ceny do góry, jednak tym razem idzie za tym nowa jakość

Składane smartfony premium na miarę 2025 roku już tu są. Motorola razr 60 (ultra) zostały…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Mój nowy smartfon zdradza procesor przed premierą. Teraz jeszcze bardziej nie mogę się go doczekać

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…

24 kwietnia 2025