LG G8X ThinQ oficjalnie zaprezentowany na IFA 2019. To nie tylko typowy flagowiec, ale także ciekawa wariacja na temat składanych smartfonów. W tym przypadku dostajemy możliwość zamontowania dodatkowego, podwójnego ekranu. LG nie zapomniało o fanach dobrego dźwięku. Jaka będzie cena LG G8X ThinQ?
LG G8X ThinQ z Dual Screen
Projektując LG G8X ThinQ, koreańska firma postanowiła kontynuować rozwijanie własnej wizji na składany smartfon. Najnowszy smartfon LG nie ma elastycznego ekranu jak Samsung Galaxy Fold, tylko doczepiany i co ważne opcjonalny LG Dual Screen.
Pomysł ten oczywiście nie jest nowy, gdyż LG wykorzystało go w LG V50 ThinQ. Projektując nowe etui z dodatkowym ekranem, producent „uwzględniła opinie konsumentów” i wprowadziła kilka udoskonaleń.
Zdecydowanie najważniejszym z nich jest dodanie zewnętrznego, monochromatycznego ekranu 2,1 cala. Pozwala on na sprawdzanie aktualnej godziny, daty, stanu naładowania baterii, powiadomień oraz innych użytecznych informacji bez konieczności otwierania urządzenia. Do tego zmieniono zawiasy i teraz pozwalają one na ustawienie wyświetlacza w dowolnym położeniu (jak w laptopie), gdyż ich kąt obrotu to 360 stopni.
Oba ekrany to matryce OLED o przekątnej 6,4 cala, rozdzielczości Full HD+ (2340×1080) i proporcjach 19,5:9. Ten zamontowany w smartfonie skrywa czytnik linii papilarnych, a w jego górnej części znajdziemy wcięcie w kształcie kropli wody dla aparatu do selfie. LG postanowiło też wykorzystać czujnik światła do regulowania kontrastu, by zapewnić dobrą widoczność i zmniejszyć zmęczenie wzroku.
Specyfikacja LG G8X ThinQ
Poza możliwością dołączenia dodatkowego wyświetlacza, LG G8X ThinQ oferuje dokładnie to, co większość flagowej konkurencji. Jego sercem jest Qualcomm Snapdragon 855, wspierany przez 6 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci, z możliwością rozbudowy dzięki karcie pamięci (do 2 TB).
Zaplecze fotograficzne w LG G8X ThinQ stanowią:
- 12-megapikselowa jednostka główna (f/1,8, 1,4 μm, 78˚),
- obiektyw ultraszerokokątny 13 MP (f/2,4, 1,0 μm, 136˚),
- kamerka selfie 32 MP.
Jeśli chodzi o ciekawe funkcje foto, to LG chwali się obecnością Reflector Mode, czyli funkcji umożliwiającej regulowanie barwy oświetlania do upodobań lub nastroju użytkownika, a także AI Action Shot, która wykrywa i kompensuje ruch fotografowanego obiektu ustawiając czas migawki 1/480 s, by uzyskać wyraźne zdjęcia obiektu znajdującego się w ruchu.
Wiele osób ucieszy dobre zaplecze audio, w postaci głośników stereo o mocy 1,2W oraz 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC dostrojony przez firmę Meridian Audio. Na pokładzie znajdziemy też akumulator 4000 mAh z szybkim ładowaniem QC 3.0, USB typu C, NFC, Bluetooth 5, GPS czy Wi-Fi ac, a wszystko to zamknięto w wodoszczelnej (IP68) obudowie o wymiarach 159,3 x 75,8 x 8,4 mm i wadze 192 gramów, która otrzymała certyfikat odporności MIL-STD 810G.
LG G8X ThinQ trafi do sprzedaży na pierwszych rynkach w listopadzie. Cena nie została ujawniona, ale podobno ma wynosić ok. 950 euro (niemal 4150 złotych)
Polecamy:
Po czasie przyznaję – dodatkowy ekran w LG V50 ThinQ to jedyny sensowny składany smartfon
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.