Za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego Kickstarter ogłoszono zbiórkę środków potrzebnych na start projektu Teracube. Twórcy idei średniopółkowego smartfona z czteroletnią gwarancją osiągnęli założony próg kwotowy i wygląda na to, że sprzęt trafi niebawem do pierwszych użytkowników. Jest jednak pewien problem.
Staram się powstrzymywać przed wymianą smartfona częstszą niż rok, gdyż poza żądzą nowości nie potrafię znaleźć dla wspomnianego procesu żadnego logicznego uzasadnienia. Ot, pragnienie geeka zafiksowanego na punkcie technologii. Niemniej większość znanych mi osób spędza z telefonem przynajmniej dwa lub trzy lata. Oczywiście zdarzają się przypadki 4-, a nawet 5-letniego obcowania ze smartfonem. Sęk w tym, że gwarancja obowiązuje zazwyczaj przez 24 miesiące. Teracube wydaje się rozwiązywać kwestię krótkiego okresu wsparcia.
Teracube i 4 lata gwarancji
Do crowdfundingu podchodzę z rezerwą i niespecjalnie zaprzątam sobie głowę mniej lub bardziej interesującymi zbiórkami. Z Teracube jest jednak inaczej. Producent ma naprawdę sensowny plan na średniaka, którego mocnymi stronami byłyby sensowna cena, tanie naprawy oraz, a może nawet przede wszystkim — czteroletnia gwarancja.
Faktem jest to, że na rynku próżno szukać urządzeń z tak długą gwarancją, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że twórcy Teracube nie są Samsungiem, Huawei czy Apple i może się okazać, że zwiną się z rynku przed upływem okresu gwarancyjnego. To pewnego rodzaju ryzyko, które jak sądzę, warto ponieść.
Oczywiście tylko pod warunkiem, że jesteśmy w stanie zainwestować w nieznaną nam markę. Regularna cena urządzenia wyniesie 349 dolarów, ale sprzęt można kupić już teraz za 199 dolarów, a po wyczerpaniu dostępnej puli za 249 dolarów. Co otrzymamy w zamian?
Całkiem przyjemnego stylistycznie średniaka z ekranem IPS o przekątnej 6,2-cala i rozdzielczości Full HD+. Za wydajność odpowie ośmiordzeniowy MediaTek Helio P60, grafika Mali-G72 MP3 oraz 6 GB RAM. Zdjęcia wykonane podwójnym aparatem głównym (12 Mpix + 5 Mpix) lub pojedynczą kamerką do selfie (8 Mpix) zapiszemy na 128 GB pamięci wbudowanej lub na karcie microSD. Specyfikacje dopełniają:
- Akumulator o pojemności 3400 mAh
- NFC
- Bluetooth 5.0
- Dwuzakresowe Wi-Fi ac
- Złącze audio Jack
- GPS
- dualSIM
- USB-C
- Wymiary 157 x 75.5 x 7.7mm
- Waga 176 gramów
Na początku wpisu wspomniałem o tym, że z Teracube jest jeden problem. Owszem jest i to całkiem spory. Teracube jest na ten moment dostępny jedynie w USA, ale kto wie. Jeśli twórcom uda się odpowiednio rozpowszechnić ideę, Teracube może trafić na kolejne rynki.
Ruszyła przedsprzedaż iPhone’ów 11. Cenowego horroru czas start
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.