Jak wynika z najnowszych doniesień, jeszcze w tym roku zadebiutuje pierwszy składany smartfon marki Motorola, który ma szansę stać się hitem sprzedażowym ze względu na swoją konstrukcję. Jaka będzie składana Motorola RAZR?
Premiera jeszcze w tym roku?
Nie jest żadną tajemnicą, że Motorola pracuje nad składanym smartfonem, który przywróci do życia legendarną serię smartfonów Moto RAZR. Na tę informację z pewnością czekało wielu maniaKów, którzy z sentymentem wspominają kultowy telefon z klapką.
Choć na rynku są w sumie dwa składane smartfony od liczących się w branży producentów, to jednak nadchodząca Motorola RAZR będzie chyba właśnie tym czego oczekują użytkownicy – kompaktowym urządzeniem przy złożonym ekranie i o całkiem sensownej przekątnej ekranu po rozłożeniu. A to wszystko zasługa konstrukcji typu camshell, która definiuje Moto RAZR.
Choć Motorola nie potwierdziła oficjalnie daty wprowadzenia do sprzedaży pierwszego tego typu modelu, to jednak jeden z pracowników firmy pokusił się o stwierdzenie, że jeszcze w tym roku ów model zostanie wprowadzony na rynek.
Motorola RAZR od kuchni
To niesamowicie istotna informacja, gdyż nie będzie to smartfon klasy premium, a całkiem przyzwoity średniak. To z kolei napawa optymizmem, że sugerowana cena detaliczna będzie na zdecydowanie niższym poziomie aniżeli ta ustalona przez Samsunga w przypadku Galaxy Fold. I choć nie spodziewałbym się kwoty na poziomie około 3000 zł, a bliżej 5000 złotych, co już w przypadku składaka nie brzmi tak interesująco, to jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że składane ekrany są nadal rzadkością.
Według wcześniejszych informacji za wydajność odpowiedzialny będzie SoC Snapdragon 710, zapewne w połączeniu z 4 lub 6 GB pamięci RAM. Qualcomm Snapdragon 710 złożony jest z 8-rdzeniowego procesora (2x Kryo 360 o taktowaniu do 2.2 GHz, 6x Kryo 360 o taktowaniu do 1.7 GHz) i układu graficznego Adreno 616. Układ SoC wytworzony jest w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.
Oczekuje się, że obraz wyświetlany będzie na 6.2-calowym wyświetlaczu głównym o kinowych proporcjach 22:9, który charakteryzuje się rozdzielczością 2142×876 pikseli. Mając na uwadze konstrukcję, na wyposażenie zabraknie ekranu dotykowego, który będzie widoczny po złożeniu smartfona. Ma on mieć rozdzielczość 800×600 pikseli, przekątna nie jest jeszcze znana.
Wydajność energiczną zapewni akumulator o pojemności 2730 mAh z szybkim ładowaniem TurboPower o mocy 27 W. Podzespoły zdają się być całkiem w porządku, aczkolwiek martwić troszkę może mała pojemność akumulatora.
Niewielkiej wielkości baterii może nie zrekompensować nawet szybkie ładowanie, gdyż ciężko będzie, aby ten smartfon wytrzymał bez większego problemu jeden dzień na pojedynczym ładowaniu. Nie ma co jednak martwić się zawczasu i lepiej zaczekać na prezentację, a także pierwsze testy, które ujawniają największe zalety i niedociągnięcia tego projektu.
A co Wy sądzicie o nadchodzącym smartfonie z elastycznym ekranem marki Motorola?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.