>
Kategorie: Apple Newsy

Rosjanin twierdzi, że przez Apple stał się gejem. Żąda miliona rubli odszkodowania

Pewien Rosjanin pozwał Apple o milion rubli odszkodowania, gdyż według niego stał się homoseksualistą właśnie przez korporację z Cupertino. Mężczyzna twierdzi, że to wszystko przez jedną z aplikacji do obsługi kryptowalut, którą pobrał z App Store. O co konkretnie chodzi?

Absurdalne pozwy to chleb powszedni dla sądów, zwłaszcza amerykańskich. Jednak nie tylko w USA zdarzają się takie kwiatki. Przekonał się o tym jeden z moskiewskich sądów, który otrzymał pozew jednego z Rosjan, który oskarża Apple o uczynienie go homoseksualistą i żąda odszkodowania. Jak to rzekomo wyglądało? Już wyjaśniam.

W 2017 roku mężczyzna ściągnął z App Store na swojego iPhone’a aplikację do obsługi kryptowalut. Pewnego razu otrzymał anonimowy przelew 69 GayCoinów – nie, to nie żart, bo coś takiego naprawdę istnieje. Wpłacie towarzyszyła wiadomość, którą odczytał jako „nie oceniaj, dopóki nie spróbujesz”. Dało mu to do myślenia, więc rzeczywiście postanowił spróbować i teraz jest w związku z innym mężczyzną.

Niestety, Rosjanin nie jest z tego faktu zadowolony. Twierdzi on, że homoseksualna relacja zmieniła jego życie na gorsze, przez co cierpi moralnie i psychicznie, a na dodatek ma z tego tytułu problemy rodzinne. Mężczyzna doszedł do wniosku, że cała sytuacja jest winą Apple, które popchnęło go w homoseksualizm, w związku z czym żąda od amerykańskiej firmy 1 miliona rubli odszkodowania, co daje nam trochę ponad 60 tys. złotych.

Sprawa jest autentyczna, gdyż moskiewski sąd potwierdza wpłynięcie takiego pozwu. Trudno jednak oszacować, czy „poszkodowany” mężczyzna traktuje tę sprawę całkowicie na poważnie czy też postanowił zrobić sobie żart, a może po prostu liczy na łut szczęścia i zgarnięcie miliona rubli. Swoją drogą ciekawe, że pozwał właśnie Apple, a nie twórców aplikacji, prawda? 🙂

Źródło

Damian Kucharski

Znajdziesz mnie na LinkedIn bit.ly/linkedinDamianK

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Nowe, składane Motorole już w Polsce! Ceny do góry, jednak tym razem idzie za tym nowa jakość

Składane smartfony premium na miarę 2025 roku już tu są. Motorola razr 60 (ultra) zostały…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Mój nowy smartfon zdradza procesor przed premierą. Teraz jeszcze bardziej nie mogę się go doczekać

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

vivo z impetem powraca do Polski! Kup średniaki z 6500 mAh i skorzystaj z super promocji na start

Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Do sieci wyciekły dokładne daty aktualizacji, po której Twój Xiaomi, Redmi i POCO zmienią się nie do poznania

W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…

24 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Polska znów nabita w butelkę. Nowy HONOR z zagranicy ma lepszą baterię i jest znacznie tańszy niż ten dostępny u nas

Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Jestem pozamiatany. Ten flagowiec na żywo wygląda tak dobrze, że można wybaczyć mu konserwatywną powtarzalność

Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…

24 kwietnia 2025