ASUS ZenFone 6 to najbardziej innowacyjny flagowiec w historii tajwańskiego producenta, a to za sprawą obracanego aparatu fotograficznego o bardzo solidnej jakości. W teście DxOMark smartfon pokonał Google Pixela 3 oraz niemal wyrównał wynik iPhone’a Xs Max. Wow!
Kiedy debiutował ASUS ZenFone 6, niewiele smartfonów na świecie mogło pochwalić się podobnie skonstruowanym modułem aparatu fotograficznego – Tajwańczycy sięgnęli po solidnie wykonany, obracany mechanizm, na którym spoczęły dwa aparaty fotograficzne, służące zarówno do głównej fotografii, jak i tworzenia autoportretów.
Od strony technicznej ZenFone 6 dysponuje jednostką główną 48 MP, opartą na całkiem niezłym sensorze Sony Sony IMX586, z którego z powodzeniem korzysta wiele urządzeń o flagowym standardzie. Dodatkowy aparat ma rozdzielczość 13 MP i obiektyw szerokokątny o polu widzenia 125 stopni. Całość dopełniają PDAF i laserowy autofocus, a także tryb HDR++.
Nasze maniaKalne odczucia na temat pracy aparatu ZenFone’a 6 możecie przeczytać w recenzji Konrada, natomiast w tym tekście przyjrzymy się testowi ekipy DxOMark, która w ostatnich tygodniach unowocześniła metody wydawania swoich werdyktów, gdyż zaczęła brać pod uwagę ujęcia z obiektywów szerokokątnych oraz efekty trybu nocnego w aparatach.
Ogólny wynik ZenFone’a 6 jest wysoki i wynosi 104 punkty, co jest podobnym lub lepszym rezultatem od takich mobilnych sław, jak iPhone Xs Max oraz Google Pixel 3. Udowadnia to fakt, iż ASUS potrafi tworzyć świetne aparaty w niskiej cenie, gdyż porównując wartość flagowca do obu rywali, otrzymamy różnicę nawet kilku tysięcy złotych.
Nota za jakość zdjęć wynosi 107 punktów, a w rozwinięciu werdyktu znajdziemy kilka uzasadnień dla niniejszej punktacji – szybki i celny autofocus, niezłą kontrolę szumu we wszystkich warunkach oświetleniowych oraz przyzwoite kolory na fotografiach. Przyczepiono się natomiast do utraty szczegółów, niestabilnej ekspozycji oraz małą szczegółowość w ujęciach z szerokim kątem.
W sekcji wideo ZenFone 6 zdobył 99 punktów i obronił się wysokim poziomem szczegółów, żywymi kolorami w ujęciach wewnątrz oraz zewnątrz, a także dobrą stabilizacją. Główną wadą filmowego zaplecza modelu jest niestabilna ekspozycja.
Więcej zdjęć w powiększeniu znajdziecie na oficjalnej stronie testu:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…