W polskiej sprzedaży pojawiły się dwa nowe smartfony OPPO, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę – eleganckie OPPO Reno 2 i Reno 2Z z miejsca przykuwają wzrok i chwalą się wyposażeniem w postaci wysuwanych kamerek, czterech aparatów oraz NFC. Znamy polskie ceny.
Spis treści
OPPO to chiński producent, który jakiś czas temu zdecydował się wprowadzić do Polski swoje produkty, a następnie odświeżać portfolio o nowe smartfony – tym razem w nadwiślańskiej sprzedaży zagościły Reno 2 oraz Reno 2Z, czyli piękne konstrukcje z mocnymi specyfikacjami. Co warto o nich wiedzieć?
Polskie ceny Reno 2 i Reno 2Z
Zanim przejdziemy do niuansów specyfikacji i wzornictwa, przyjrzyjmy się polskim cenom nowości:
- OPPO Reno 2 (8/256 GB) – 2299 złotych
- OPPO Reno 2Z (8/128 GB) – 1699 złotych
Pierwsza sprzedaż obu modeli rozpocznie się już jutro, tj. 17 października. Mocniejszy Reno 2 będzie dostępny w czarnym i niebieskim kolorze, natomiast znacznie tańszy Reno 2Z wystąpi w wariantach czarnym oraz białym. Niezależnie od wybranej wersji oba smartfony zadowolą maniaKów elegancją i odpornymi powłokami z Gorilla Glass 5 i 6.
Piękny OPPO Reno 2
Na naszych łamach możecie już teraz przeczytać pełną recenzję OPPO Reno 2, którego testował dla Was mój redaKcyjny kolega Konrad. W specyfikacji zjawiskowego modelu znajdziemy procesor Snapdragon 730G, który nie należy wprawdzie do flagowej półki, ale dzięki wsparciu 8 GB RAM pozwala systemowi dosłownie śmigać.
Najważniejszą częścią obudowy Reno 2 jest 6,5-calowy, symetryczny ekran Super AMOLED o proporcjach 20:9 i rozdzielczości Full HD+. Panel nie posiada wcięcia, gdyż kamerka do selfie została zamontowana na wysuwanym mechanizmie w kształcie płetwy rekina. Całość wygląda bardzo efektownie i może się podobać, ale oprócz wyglądu ma także znaczenie praktyczne – kamerka nie wykona żadnego zdjęcia bez naszej wiedzy.
Pod matrycą dotykową znalazł się optyczny czytnik biometryczny, natomiast na tylnym panelu zagościł zestaw czterech aparatów fotograficznych z jednostką główną 48 MP (z optyczną stabilizacją obrazu), szerokokątną 8 MP, teleobiektywem 13 MP z 5x zoomem hybrydowym oraz podstawowym oczkiem 2 MP.
Specyfikację Reno 2 wspomagają: bateria 4000 mAh z ładowaniem 20 W, NFC, złącze słuchawkowe oraz kamerka 16 MP z rozpoznawaniem twarzy.
Dużo tańszy OPPO Reno 2Z
Specyfikacja Reno 2Z zawiera wiele mocnych punktów oraz kilka oszczędności, które poskutkowały znaczną obniżką ceny. Sercem zasilającym średniaka jest procesor MediaTek Helio P90, czyli ośmiordzeniowiec taktowany częstotliwością 2,2 i 2,0 GHz. W codziennej pracy wspomaga go aż 8 GB RAM, co w tej cenie jest mocną ilością.
OPPO nie oszczędzało na dobrej jakości ekranie, gdyż przedni panel wypełnia 6,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED z zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. W matrycy nie znajdziemy rzecz jasna wcięcia, ponieważ przednia kamerka wysuwa się z niewielkiej tacki umieszczonej na środku górnej krawędzi – nie ma ona kształtu płetwy rekina.
Na tylnej ścianie wciąż spotkamy cztery aparaty fotograficzne, ale w nieco odmienionej konfiguracji – jednostka główna 48 MP, szerokokątna 8 MP, monochromatyczna 2 MP i oczko portretowe 2 MP. Aparat główny wspiera elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS).
Specyfikacja Reno 2Z obejmuje baterię 4000 mAh z ładowaniem 20 W, a także zaplecze komunikacyjne: złącze jack 3,5 mm, płatności NFC oraz Bluetooth 5,0. Kamerka do selfie ma rozdzielczość 16 MP.
Test OPPO Reno 2:
Oppo Reno2 – test i recenzja. Piękny i mocny średniak ze świetnym aparatem
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.