Samsung Galaxy A51 będzie następnym koreańskim średniakiem, na którego warto będzie zwrócić uwagę. W jego specyfikacji znajdzie się wielki ekran Super AMOLED, wydajna bateria oraz Android 10 z nakładką One UI 2.0. Co jeszcze o nim wiemy?
Średniaki Galaxy A narodziły się na nowo za sprawą mentalnej przemiany Samsunga, która nastąpiła po szalonym wzroście sprzedaży produktów Huawei i sukcesie średniaków Xiaomi. Koreańczycy, obawiając się o swoją przyszłość, postanowili skończyć z drogimi i przestarzałymi średniopółkowcami.
Tak powstały bardzo udane Galaxy A30, Galaxy A50 i wiele innych telefonów, które ujawniły prawdziwy potencjał giganta w półce smartfonów za 1000-2000 złotych. Seria z oczywistych powodów doczeka się następców, przyjmujących nazewnictwo pokroju A11, A21, A31… i tak dalej. W tym tekście zajmiemy się smartfonem Samsung Galaxy A51.
Co wiemy o Galaxy A51?
Nowy średniak ma zadebiutować dopiero na początku przyszłego roku, a więc na jego pokładzie znajdzie się system Android 10 z odświeżoną nakładką OneUI 2.0, znajdującą się obecnie w fazie testów. Interfejs doczekał się wizualnych zmian oraz dalej posuniętego minimalizmu, dlatego warto na niego czekać.
Asem w rękawie Galaxy A51 będzie 6,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+, który zwiastuje naprawdę dobrą jakość wyświetlanego obrazu. Nawiązaniem do poprzednika będzie niewielkie wcięcie w kształcie łezki, wewnątrz której zagości kamerka do autoportretów 32 MP.
Podstawowe zaplecze fotograficzne znajdzie się na tylnym panelu, którego kształt został ujawniony na nieoficjalnych zdjęciach. Średniak ma otrzymać obiektywy ułożone w kształcie wielkiej litery „L”, co sugeruje najprawdopodobniej cztery sensory – jeden z nich ma posiadać rozdzielczość 48 MP.
Galaxy A51 ma oferować baterię o pojemności 4000 mAh, czyli ogniwo o tej samej wielkości co w poprzedniku. W recenzji poprzedniego Galaxy A50, którą możecie przeczytać pod tym adresem, znajdziecie opinię Pawła, który był bardzo zadowolony z wytrzymałości ogniwa – miejmy nadzieję, że Samsung nie obniżył tego standardu.
Na pokładzie nie zabraknie złącza słuchawkowego, portu USB typu C, a także slotu na kartę pamięci. Wszystkimi podzespołami Galaxy A51 ma zarządzać ośmiordzeniowy procesor Exynos 9611 z 4 GB pamięci RAM.
Polecamy:
Samsung Galaxy A51 zaskoczy nas aparatem. Takich smartfonów potrzeba w średniej półce
Ceny Samsung Galaxy A51
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.