Dzięki niedawno opublikowanemu patentowi wiemy, jak może wyglądać następny flagowy smartfon Xperia, który zostanie pokazany przez Sony na MWC 2020. Japończycy będą kontynuowali przygodę z ekranem o kinowych proporcjach, jednak tym razem ograniczy górną ramkę do minimum. Co się stanie z kamerką selfie?
Sony Xperia 1 nie jest smartfonem idealnym, ale w moich oczach ma wiele mocnych punktów. Jeden z nich szczególnie mi się podoba – ramki wokół ekranu są zadowalająco wąskie (panel zajmuje 82% frontu), a przy tym nie szpecą go żadne wcięcia czy dziury. Nigdy nie kryłem tego, że wolę ciut więcej przestrzeni wokół wyświetlacza od notchy wszelkiego typu. Choćby dlatego ciągle podoba mi się mój prywatny Galaxy Note 9.
Przyznam szczerze, że wydawało mi się, że to właśnie Sony będzie ostatnim bastionem dla tych maniaKów, którzy mają podobne podejście ode mnie. Z drugiej strony smartfony z dziurkami lub wcięciami cieszą się obecnie olbrzymią popularnością, gdyż taka konstrukcja pozwala ograniczyć ramki do absolutnego minimum, a przecież taka jest teraz moda. Być może to właśnie przejście na „złą stronę mocy” może pomóc Sony i zdaje się, że Japończycy też doszli do takiego wniosku, co sugeruje najnowszy patent.
Serwis źródłowy dotarł do patentu Sony, który został opublikowany w WIPO Global Design Database 19 grudnia 2019 roku. Prezentuje on graficzny interfejs nowego, zapewne flagowego smartfona Xperia. Załączona do niego grafika ujawnia, jak najprawdopodobniej będzie on wyglądał. Rzućcie oKiem:
Smartfon na grafice przypomina mi bardziej większą Xperię 1 niż bardziej kompaktową Xperię 5, jednak nie możemy w tym momencie jednoznacznie stwierdzić, czyim następcą będzie zaprezentowany model.
Jak widzicie, Sony nadal będzie trzymało się kinowych proporcji 21:9. Nie jestem ich wielkim fanem, ale nie jestem też przeciwnikiem – traktuję je dość neutralnie. Znacznie mniej cieszy mnie pojawienie się dziurki na kamerkę selfie w centralnej części górnej partii ekranu. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg ten pozwoli na niemal całkowite pozbycie się górnej ramki (dolna pozostanie bez zmian), a to zapewne ucieszy większość potencjalnych klientów. I bądź tu teraz mądry 😉
Premiera omawianego smartfona niemal na pewno została zaplanowana na MWC 2020, co sugeruje widoczna na grafice data. Przyszłoroczne targi w Barcelonie startują oficjalnie właśnie 24 lutego, a Sony zawsze pokazuje swoje nowości pierwszego dnia ich trwania.
https://www.gsmmaniak.pl/1022268/sony-xperia-1-test/
https://www.gsmmaniak.pl/1071784/test-sony-xperia-5-to-dobrze-zminiaturyzowana-jedynka/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…
YouTube Premium Lite jest dowodem na to, że cykl życia telewizji w internecie się zakończył.…
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G łączy najnowsze technologie z flagowym wykonaniem. Smartfon Xiaomi posiada…
Czy słuchawki Apple AirPods Pro 2 wciąż warto kupić w 2025 roku? Dobra, znacznie niższa…
Trudno nie odnieść wrażenia, że iPhone 17 Air istnieje tylko po to, żeby przetrzeć drogę…
Casio G-Shock GM-110s jest przykładem tego, że design smartwatchy nie musi być nudny. Jest nudny,…