OPPO zaprezentowało Reno 3 5G i Reno 3 Pro 5G, czyli dwa nowe smartfony klasy superśredniej z łącznością 5G. Oba modele zrywają ze stylistyką poprzedników – zamiast wysuwanej kamerki mamy łezkę i dziurkę, przez co seria Reno przestała być wyjątkowa. Co ciekawe, Reno 3 ma mocniejszy SoC od Reno 3 Pro!
Seria Reno zadebiutowała w kwietniu tego roku i od tamtej pory doczekała się już trzeciej generacji, która zadebiutowała w Chinach w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Tempo wydawania nowych modeli jest naprawdę imponujące i nie powstydziłoby się go nawet Xiaomi.
Niestety, o ile poprzednicy byli zjawiskowi i oryginalni ze względu na piękne ekrany bez wcięcia czy dziurki oraz tzw. płetwę rekina, czyli wysuwany element z kamerką selfie, tak Reno 3 5G i Reno 3 Pro 5G nie mają sobie tego „czegoś”, gdyż przypominają wiele obecnych już na rynku smartfonów. Na szczęście bronią się wyposażeniem i specyfikacją.
Zacznijmy od podzespołów, bo to dość ciekawa sprawa. Reno 3 otrzymał SoC MediaTek Dimensity 1000L (procesor Cortex-A77 + Cortex-A55 o taktowaniu do 2,6 GHz z grafiką Mali-G77 MC9), zaś Reno 3 Pro napędza Qualcomm Snapdragon 765G (procesor Kryo 475 o taktowaniu do 2,4 GHz z grafiką Adreno 620). Oba układy wspierają łączność 5G (SA/NSA), jednak to nie koniec ciekawostek z nimi związanych.
Podejrzewam, że każdy maniaK jest przekonany, że Snapdragon jest mocniejszy od MediaTeka, zwłaszcza że to on trafił do modelu Pro. A tu niespodzianka – w AnTuTu to Dimensity 1000L jest lepszy. Układ Tajwańczyków ma wyraźnie mocniejsze CPU i nawet ciut lepsze GPU, dzięki czemu wykręca łącznie o niemal 17 tys. punktów więcej. Tak, wiem – i tak większość z Was woli Snapdragona 😛
Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o pamięć, to Reno 3 i Reno 3 Pro mają po 8 lub 12 GB RAM i po 128 lub 256 GB miejsca na dane.
Podzespoły to nie wszystko, dlatego przejdźmy dalej. Reno 3 i Reno 3 Pro otrzymały ekrany AMOLED o rozdzielczości Full HD+ ze zintegrowanymi czytnikami linii papilarnych. W pierwszym modelu ma on 6,4 cala, a w drugim 6,5 cala. Panel zastosowany w Reno 3 Pro wyróżniają zagięte krawędzie, odświeżanie na poziomie 90 Hz i dziurka na aparat do selfie. Reno 3 Pro nie ma tego wszystkiego, a aparat do selfie ukryty jest we wcięciu w kształcie kropli wody.
Zaplecze fotograficzne prezentuje się następująco:
Specyfikację smartfonów uzupełniają: NFC, głośniki stereo czy też akumulatory 4025 mAh z szybkim ładowaniem (w Pro VOOC Flash Charge 4.0). Niestety, żaden smartfon z serii Reno 3 nie ma złącza jack 3,5 mm.
Ceny nowości OPPO prezentują się następująco:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
vivo Y300 Pro+ zadebiutował oficjalnie. Kosztuje mniej niż 1000 złotych, ma baterię 7300 mAh, flagowy…
Apple szykuje sporą aktualizację iOS, w której to aplikacja Zdrowie stanie się naszym podręcznym lekarzem.…
Pewnie nie brakuje użytkowników, którzy kupili Samsunga Galaxy A55 ze względu na długie aktualizacje. Może…
Amazon podobnie jak Epic Games lubi robić graczom niespodzianki. Te nierzadko trzymają wysoki poziom –…
Wygląda na to, że tego lata seria Samsung Galaxy Watch 8 zadebiutuje na półkach sklepowych.…
Santander, jak to ma ostatnio w zwyczaju, wystosował kolejny już bardzo ważny komunikat do wszystkich…