Jeden z najważniejszych smartfonów Realme został oficjalnie zaprezentowany – po długich zapowiedziach Realme X50 5G odsłonił specyfikację, której nie powstydziłby się żaden średniak na świecie. Na pokładzie znalazł się ekran 120 Hz, będący w tej cenie prawdziwym asem w rękawie.
O Realme X50 5G mówiło się sporo, dlatego debiut tego modelu nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Najnowszy średniak szybko rosnącej marki to tani smartfon dla wymagających użytkowników, ponieważ za naprawdę niewielkie pieniądze oferuje całkiem sporo – fantastyczny ekran 120 Hz to tylko jeden z czynników przyciągających wzrok.
Skoro jesteśmy przy wyświetlaczu, warto nieco bliżej go scharakteryzować. Matryca została wykonana w IPS LCD, ma długą przekątną 6,57-cala i rozdzielczość na poziomie Full HD+, dlatego może wyświetlać obraz w przyzwoitej ostrości. Największym asem jest jednak wspomniane odświeżanie obrazu w 120 Hz, co znacznie upłynnia animacje – jest to bardzo pożądana nowość w każdym smartfonie.
Pomimo tego że odświeżania 120 Hz raczej nie spotykamy w średniakach, dość często widujemy wśród nich podwójną dziurkę w ekranie. W przypadku Realme X50 5G jest ona miejscem dla aparatów 16 i 8 MP, z których drugi posiada obiektyw szerokokątny o polu widzenia 105º.
Główne zaplecze fotograficzne średniaka składa się z czterech aparatów umieszczonych w pionowej ramce na tylnym panelu. Pierwsze skrzypce gra jednostka Samsung GW1 o rozdzielczości 64 MP , wspomagana przez teleobiektyw 12 MP, aparat szerokokątny 8 MP (pole widzenia 119º) oraz oczko 2 MP służące do zdjęć makro. Do szczęścia zabrakło optycznej stabilizacji obrazu (OIS).
Realme X50 5G działa pod kontrolą procesora Snapdragon 765G, który realizuje łączność 5G dzięki zintegrowanemu modemowi. Jednostka centralna jest nowoczesna, ponieważ wykonano ją w litografii 7 nm. W jej skład wchodzi osiem rdzeni o maksymalnym taktowaniu 2,4 GHz i układ graficzny Adreno 620.
Chipset ma do dyspozycji od 6 do 12 GB pamięci RAM, a także szybką pamięć wewnętrzną w standardzie UFS 2.1 – pojemność miejsca na pliki można dobrać w zależności od potrzeb: od 64 do 256 GB. Z powodu oszczędności Realme nie zastosowało lepszej pamięci UFS 3.0 nawet w najdroższej wersji.
Na sam koniec należy wspomnieć o zapleczu komunikacyjnym i baterii, której typowa wielkość wynosi 4200 mAh. Ogniwo obsługuje szybkie ładowanie o mocy 30 W, a więc całkiem niezłej jak na średniopółkowy model. Oprócz tego Realme X50 5G ma NFC, kilka systemów nawigacji, a jego przód został pokryty szkłem Gorilla Glass 5.
Smartfon pracuje pod kontrolą Realme UI i Androida 10, a jego obudowa ma wymiary 163.8×75.8×8.9 mm. Całość waży 202 g.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Reno 14 po raz pierwszy pokazał się na żywo. Telefon jest bardzo zbliżony do…
OnePlus Nord 5 nareszcie z konkretami na temat daty premiery. Następca dwóch najpopularniejszych w polskich…
Jaki telefon kupić, gdy ma się do wydania 1500-2000 złotych? W tym przedziale cenowym znajdziemy…
Tego RTS kupicie w jednym z popularnych sklepów internetowych w formie klucza. Age of Empires…
Specyfikacja iQOO Neo 10 Pro+ jest pełna perełek dla oszczędnego fana wypasionych smartfonów. Mówimy być…
Popularny hit survivalowy – The Long Dark, cieszące się wśród graczy dobrą opinią jest teraz…