SHARP Aquos R3 i Aquos V debiutują w Polsce. Oficjalny dystrybutor japońskiej marki ujawnił ceny nowych smartfonów SHARP w naszym kraju. Pierwszy z nich jest spóźnionym flagowcem, który ma ekran o odświeżaniu 120 Hz z podwójnym notchem, a drugi to średniak ze Snapdragonem 835.
CK Mediator poinformował, że do sprzedaży w Polsce trafiły dwa smartfony Sharp: Aquos R3 i Aquos V. Obie nowości pojawiły lub wkrótce pojawią się w sklepach wymienionych na stronie oficjalnego dystrybutora smartfonów SHARP Aquos w Polsce.
Polska cena SHARP Aquos R3
Aquos R3 to flagowiec marki SHARP, więc w jego specyfikacji możemy znaleźć kilka topowym elementów. Muszę jednak zauważyć, że telefon ten został oficjalnie zaprezentowany w maju zeszłego roku, więc jego sercem jest Qualcomm Snapdragon 855 – ciągle bardzo mocny, ale już nie najmocniejszy na rynku. Na wyposażeniu tego sprzętu znajdziemy też ekran o odświeżaniu 120 Hz, tyle że wykonany w technologii IPS, a do tego z… dwoma notchami.
Chodzi o to, że w górnej części wyświetlacza znajdziemy wcięcie na aparat do selfie. Tymczasem w dolnej części producent wyciął trochę matrycy w celu zamontowania w tym miejscu czytnika linii papilarnych. Wygląda to tak:
Ciekawym elementem tego modelu jest również podwójny tylny aparat, w którym pierwszy z obiektywów (12,2 Mpix, f/1.7) odpowiada wyłącznie za wykonywanie zdjęć, a drugi (20,1 Mpix, pole widzenia 125°) służy tylko do nagrywania filmów. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość jednoczesnego fotografowania i rejestrowania wideo.
Więcej informacji o SHARP Aquos R3 znajdziecie w naszym wpisie poświęconym oficjalnej prezentacji:
Sharp Aquos R3 to flagowiec z… dwoma notchami w genialnym ekranie
Chcecie wiedzieć, jaka jest cena Aquos R3 w Polsce? Lepiej trzymajcie się fotela – to 3400 złotych brutto.
SHARP Aquos V – cena w Polsce
Najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia tego modelu jest procesor – to Qualcomm Snapdragon 835, którego możecie kojarzyć z wielu flagowców z 2017 roku. Ja mam z nim kontakt w Xiaomi Mi 6, którego zdarza mi się używać od czasu do czasu i dzięki temu wiem, że układ ten ciągle ma w sobie wiele mocy.
Nawet dwa i pół roku po zakupie, Xiaomi Mi 6 działa bardzo szybko i bardzo sprawnie, więc szybko otwiera aplikacje i robi to z nienaganną płynnością. Gry też nie są dla niego wyzwaniem, gdyż GPU Adreno 540 ciągle radzi sobie z niemal każdym tytułem ze sklepu Play.
Pytanie tylko, czy zamiast trzyletniego już Snapdragona 835 nie lepiej było zastosować nowszego Snapdragona 730? Oto porównanie Xiaomi Mi 6 z Xiaomi Mi 9T, które pomoże nam odpowiedzieć na to pytanie:
AnTuTu 7
PC Mark
T-Rex
Manhattan
GeekBench Single
GeekBench Multi
Jak widzicie, Snapdragon 730 jest lepszy w większości testów, jednak wyraźnie przegrywa w bechmarkach badających wydajność graficzną. Wychodzi więc na to, że Snapdragon 835 ma sens przede wszystkim wtedy, gdy telefonem z tym układem zainteresowany jest fan mobilnej rozgrywki. Do tego jego zastosowanie było dla SHARP znacznie mniejszym kosztem.
Poza tym jest to typowy średniak, z którego specyfikacją możecie zapoznać się na stronie producenta. Zanim to zrobicie, pomyślcie o cenie SHARP Aquos V w Polsce – została ona ustalona na 1080 złotych brutto. Jak myślicie, jest ona odpowiednia?
Informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.