Google Play to ponad 350 tysięcy aplikacji spośród których przeciętnemu użytkownikowi trudno będzie wygrzebać prawdziwe perełki, które z wielu powodów nie są w stanie przebić się do zakładki „Najlepsze bezpłatne” lub „Najlepsze nowe bezpłatne”, ale dzięki gsmManiaKowi odkryjecie kilka ciekawych aplikacji o których nie pisuje się w portalach branżowych zbyt często a na które z całą pewnością warto zwrócić uwagę.
Postaramy się przygotowywać dla Was po kilka ciekawych aplikacji, które będziecie mogli znaleźć u nas już w piątek, aby cieszyć się nimi przez cały weekend. 😉 Nie stawiamy sobie żadnych limitów co do proporcji między ilością gier a aplikacji użytkowych, no bo to przecież najbardziej maniaKalny portal o telefonach komórkowych.
Dr. Parking 2
Dr. Parking: Prosta, ale wciągająca na dłużej gra, gdzie naszym celem jest zaparkowanie lub – w niektórych misjach – przeparkowanie naszego pojazdu. Zwraca uwagę bardzo rozsądne sterowanie, które bardzo ułatwia poruszanie się po wirtualnym parkingu. Gra ma całkiem duży potencjał, szczególnie polecamy wszystkim tym, którzy myślą, że na osiedlowym parkingu widzieli już wszystko. 😉
Wisielec
Wisielec: Kto nie grał na nudnych lekcjach lub wykładach w Wisielca, ten nie wie co stracił. Teraz popularna gra naszej młodości powraca w wersji elektronicznej, co ważne, w bardzo fajnej, wyróżniającej się oprawie graficznej. Aplikacja posiada także rozbudowany system kategorii, dzięki któremu można dopasować rozgrywkę do własnych wymagań. Program wspiera rozgrywkę jednoosobową oraz tryb gry dla dwóch graczy. Na wykłady i nudne zajęcia, idealny, rozwijający pożeracz czasu.
Matma
Matma: Mając przed oczyma zbliżające się testy gimnazjalne, matury czy ostatnie sprawdziany, aplikacja może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy uważają się za humanistów i twierdzą, że matematyka przyda im się w życiu tylko do przeliczania wypłaty. Program to spore kompendium wiedzy, pozwoli na obliczenie większości zadań z jakimi można się zetknąć w szkołach ale podpowie też wiele ważnych definicji, dzięki którym kolejne zadania powinniście już zdołać obliczyć samodzielnie, bez użycia aplikacji. Polecamy również inną aplikację tego developera: Fiza, której działania nie trzeba nawet przedstawiać. 😉
Rozmowa Cat
Rozmowa Cat: Fajna aplikacja dla najmłodszych, dzięki której można nauczyć swoje pociechy wyraźnego mówienia i dobrej dykcji. Program działa w prosty, banalny wręcz sposób: sympatyczny kot po prostu śmiesznym głosem powtarza to, co powiedzieliśmy. Aplikacja posiada kilka dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy zobaczyć, jak sympatyczny zwierzak próbuje łowić ryby lub wspina się na drzewo, jednak ich znaczenie w aplikacji jest drugorzędne. Fajny pomysł, najmłodszym użytkownikom program powinien przypaść do gustu.
Unicorn Dash
Unicorn Dash: Wszyscy szanujący się internauci wiedzą, że jednorożce istnieją, tylko że są niewidzialne. 😉 Aplikacja to prosta platformówka, która jednak niesie ze sobą całkiem dużą grywalność i potencjał. Mimo, że kolejne plansze, które musi pokonać nasz jednorożec niezbyt różnią się od siebie, aplikacja potrafi skutecznie wciągnąć, więc uważajcie. Legenda głosi, że jeśli ktoś ukończy grę, zobaczy prawdziwego niewidzialnego, różowego jednorożca.
AndroSensor
AndroSensor: prawdziwy kombajn, który z wykorzystaniem naszego smartfonu będzie dla wszystkich użytkowników prawdziwą kopalnią wiedzy. Program jest w stanie podać naszą dokładną pozycję GPS, posiada wbudowany akcelerometr, żyroskop, mierzy pole magnetyczne, podaje szczegółowe informacje o stanie naszej baterii a w telefonach wyposażonych w barometr, bez żadnego problemu wyświetla aktualne ciśnienie. Program działa bardzo stabilnie a pomiary zazwyczaj dość dobrze pokrywają się ze stanem faktycznym. Zdecydowanie warta polecenia aplikacja.
Jakdojade.pl
Jakdojade.pl: aplikacja będąca pewnego rodzaju kompendium dla podróżników, zwłaszcza tych, którzy często organizują swoje wycieczki spontanicznie, nie martwiąc się takimi szczegółami, jak transport publiczny. Program w chwili obecnej obsługuje takie miasta jak Białystok, Bydgoszcz, Katowice (Aglomeracja) a testowo wspiera także Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawę oraz Wrocław. Jeśli wybieracie się do któregoś z tych miast, aplikacja może okazać się dla Was niezastąpioną. Polecamy.
IP Cam Viewer Pro
IP Can Viewer Pro: Ciekawa aplikacja, która umożliwia nie tylko dostęp do kamer sieciowych, ale będzie też w stanie połączyć się z prywatną kamerą IP, aby sprawdzić – dajmy na to – czy podczas naszego wyjazdu wszystko z naszym domem znajduje się w jak najlepszym porządku. Aplikacja obsługuje protokół SSL, wspiera kodeki H.263 oraz 264 oraz jest kompatybilna z ponad 800 kamerami różnych producentów. Aplikacja w wersji Pro kosztuje 12,65 PLN ale przedtem można zapoznać się z nieco okrojoną funkcjonalnością, jaką można znaleźć w wersji Lite.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.