Koronawirus to dziś globalna pandemia. Skutki odczuwamy również tutaj, w Polsce. Zamknięte szkoły i uczelnie, odwołane imprezy masowe oraz stale rosnąca liczba zakażeń to realne problemy, które będą utrudniały nam funkcjonowanie w najbliższych tygodniach. Niestety, media społecznościowe nie ułatwiają sprawy, szerząc bzdury na temat COVID-19. Poznajcie dziesięć najczęściej pojawiających się w sieci fejków.
Zasięgi mediów społecznościowych zawstydzają dziś wyniki stacji telewizyjnych emitujących programy informacyjne. Niemniej, w przeciwieństwie do nich, na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz pozostałych tego typu rozwiązaniach weryfikacja informacji w zasadzie nie istnieje. Musimy zdać się na własną intuicję. Naturalnie istnieje kilka sposobów na rozpoznanie nieprawdziwych wiadomości, choćby tych odnoszących się do koronawirusa.
Rozumiem, naprawdę rozumiem to, że w przypadku tak medialnych tematów, jak COVID-19, w sieci pojawi się wiele nieprawdziwych informacji i zaleceń. Część z nich jest nieszkodliwa, jednak niektóre metody zapobiegania zakażeniu koronawirusem mogą wpędzić nas w niemałe kłopoty. O ile wieczorny drink nie pomoże ani nie zaszkodzi, o tyle zażywanie kokainy nie jest najlepszym pomysłem. Jak prezentuje się pełna lista mitów dotyczących COVID-19? Oto ona.
https://www.gsmmaniak.pl/1114388/szkoly-i-uczelnie-zamkniete-co-ogladac/
Choć powyższe informacje już na pierwszy rzut oka wydają się podejrzane, w internecie, szczególnie w mediach społecznościowych, można natknąć się na bardziej prawdopodobne, choć w dalszym ciągu nieprawdziwe newsy. Warto skorzystać z rad zawartych w dokumencie Publicon i PSMM „Koronawirus Raport Medialny„.
Wspomniany raport zaleca dokładne sprawdzanie źródeł, nieudostępnianie podejrzanych treści, oraz sięganie po informacje ze znanych nam stron instytucji rządowych. Odradza się czerpanie wiedzy z komentarzy, szczególnie tych nacechowanych emocjami. Czerwona lampka powinna zapalić się również w przypadku pojawienia się we wpisie błędów ortograficznych. Kluczowy może okazać się też autor. Istnieją podmioty, których celem może być dezinformacja.
Jestem daleki od paniki, choćby jej zalążka, jednak na ulicach da się już wyczuć lekki niepokój. Kiedy w niektórych sklepach półki świecą pustkami, łatwo o wprowadzenie nas w błąd za pomocą spreparowanych informacji. Miejcie to proszę na uwadze. Na koniec powtórzę ponownie — „kokaina nie jest najlepszym pomysłem na walkę z koronawirusem”
https://www.gsmmaniak.pl/1114172/kwarantanna-gry-mobilne-lista/
Źródło: Publicon & PSMM
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…