Przygotowaliśmy dla Was listę pięciu kursów pozwalających wykorzystać czas wolny. Możecie nauczyć się języka obcego, poznać tajniki obróbki zdjęć oraz filmów, ale także stworzyć pierwszą aplikację na smartfony.
Większość z nas źle znosi konieczność odseparowania od znajomych, wydarzeń kulturalnych, wypadów na siłownię czy zwykłych wyjść do knajpy tudzież restauracji.
Niestety, w ostatnim czasie zostaliśmy do tego poniekąd zmuszeni, ale nie warto się nad tym głowić. Zamiast rozmyślać, można sięgnąć po rozrywkę w postaci gier mobilnych czy Netflixa, ale ja proponuję Wam dzisiaj coś innego — naukę.
Dostęp do internetu, czy to przy pomocy komputera, tabletu czy smartfona, otwiera przed nami ogromne możliwości i choć większość z nas ogląda za jego pomocą śmieszne koty, urządzenia te można wykorzystać w pełni produktywnie.
Pomyślcie tylko, że przy odrobinie samozaparcia możecie nauczyć się podstaw nieznanego Wam języka obcego, napisać własną aplikację na smartfona czy poznać arkana edycji zdjęć. Grzech nie skorzystać, szczególnie że kursy są na wyciągnięcie ręki. Którymi warto się zainteresować? Oto nasze propozycje.
1. Internetowe Rewolucje Google
Nie wszystkie proste, choć dające zadowalające wyniki kursy internetowe są darmowe. Podobnie jak, nie każdy ukończony kurs oznacza dla nas możliwość uzyskania certyfikatu poświadczającego udział. Niemniej, wystarczy nieco poszukać. Weźmy pierwsze z brzegu — Internetowe Rewolucje Google.
W ramach platformy, rzecz jasna, darmowej, możemy nauczyć się podstaw marketingu internetowego, poznać podstawy kodowania lub rozwinąć swoje umiejętności w zakresie networkingu. Lista kursów jest oczywiście dłuższa i warto się z nią zapoznać.
2. Photoshop CC od kompletnych podstaw
Jako miłośnicy smartfonów z pewnością interesujecie się fotografią mobilną i tworzycie setki, jeśli nie tysiące ujęć miesięcznie. Zdjęcia te można oczywiście edytować za pomocą przeróżnych programów.
Jednym z najpopularniejszych jest Adobe Photoshop. Możliwości programu są przeogromne, jednak podstawy można „załapać” stosunkowo szybko.
Biorąc pod uwagę, że Adobe wyszło z inicjatywą dwumiesięcznego darmowego okresu użytkowania, o której informował Was Dominik, głupio byłoby zlekceważyć okazję.
Kursów Photoshopa jest na rynku pod dostatkiem, ale za większość trzeba naturalnie zapłacić. Ceny są w tym względzie zróżnicowane, jednak nie zawsze można nazwać je adekwatnymi do wiedzy weń zawartej. Całkiem nieźle przedstawia się kurs dostępny na platformie Udemy.
3. Edycja wideo w Premiere CC dla początkujących
Nie chcę faworyzować jednej platformy, ale wspomniany serwis oferuje pokaźną listę interesujących kursów i choć nie wszystkie warte są zainteresowania, te odnosząca się do produktów Adobe zbierają pozytywne opinie.
Właśnie dlatego chciałbym zaproponować Wam naukę edycji wideo, choćby tej amatorskiej. Zmontowanie przyjemnego filmu z wakacji, którym pochwalicie się przed rodziną i znajomymi to jedno, ale dzięki materiałowi dostępnemu w kursie oraz odpowiedniej dawce chęci możecie stworzyć kontakt pretendujący do hitu YouTube’a.
Wszystko zależy od Waszego zaangażowania. Gdzie szukać odpowiedniego kursu? Na początek odwiedź tę stronę.
4. Tworzenie aplikacji dla iOS, czyli Swift w praktyce
O tym, że na aplikacje i gry na iOS wydajemy krocie, pisaliśmy tutaj. Oznacza to, że platforma Apple daje deweloperom możliwość całkiem sensownego zarobku.
Karierę dewelopera należy jednak zacząć od nauki. Nie musi to być wcale ogromny kurs czy specjalistyczne studia. Wystarczy internetowa platforma, która udostępnia podstawy tworzenia aplikacji. Zerknijcie na poniższe linki.
App Store to żyła złota. Nowy Rok był najbardziej dochodowym dniem w historii
5. Naucz się języka przez internet
Aby nauczyć się języka, potrzeba czegoś więcej niż tylko prostej aplikacji mobilnej czy internetowej. Niemniej to właśnie sieciowe platformy stanowią świetny punkt wyjścia do zdobycia nowych umiejętności w tym zakresie.
Najwygodniejszymi, a jednocześnie najprostszymi rozwiązaniami w tym zakresie są Duolingo oraz Busuu. Obydwie propozycje występują w formie aplikacji na smartfony oraz witryny internetowej. Duolingo jest przy tym dość „cukierkowe” i nauka odbywa się tu niemal przez zabawę.
Busuu to nieco poważniejszy strukturyzowany model nauki. W obydwu przypadkach możecie korzystać z darmowej wersji lub płatnej oferującej dodatkowe narzędzia.
Jak widać, nie musicie ograniczać spędzanie czasu wolnego do gier i filmów, jeśli jednak wolicie bardziej rozrywkową formę, przydadzą się Wam nasze propozycje.
Szkoły i uczelnie zamknięte — co oglądać na Netflix i HBO GO?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.