>
Kategorie: Huawei Newsy Telefony

Znamy nazwę najbardziej wypasionego Huawei P40. Galaxy S20 Ultra ma się czego bać

Do sieci przedostała się oficjalna nazwa najdroższego smartfona Huawei P40. Jego specyfikacja zapowiada naprawdę topowego flagowca, na którego pozwolą sobie tylko nieliczni.

Nowa paleta smartfonów Huawei P40 zostanie zaprezentowana już 26 marca o godzinie 15:00. W najbliższy czwartek odbędzie się tylko prezentacja online, gdyż z pokazu z dziennikarzami zrezygnowano.

Powód jest prosty i jest nim bezpieczeństwo uczestników premiery w związku z szalejącym koronawirusem. Ile smartfonów zostanie zaprezentowanych na pokazie?

Topowy P40 Pro Plus 5G

Najprawdopodobniej trzy: Huawei P40, P40 Pro oraz… P40 Pro Plus 5G. Dokładnie tak – jak mówi jeden z najbardziej wiarygodnych leaksterów, topowy flagowiec otrzyma bardzo dziwaczną i długą nazwę.

P40 Pro Plus 5G czy też P40 Pro+ 5G będzie przypominał smartfony Galaxy S20 nie tylko z wyglądu, ale także z nazewnictwa. Doskonale kojarzymy bowiem długą nazwę Galaxy S20 Ultra 5G.

Najwyraźniej obie marki uznały, że klienci lepiej zapamiętają kilka sklejonych ze sobą słów niż krótkie miano. Przypomnę tylko, że do tej pory P40 Pro+ 5G nazywaliśmy P40 Pro Premium Edition.

Co piszczy w specyfikacji?

Podstawowym komponentem smartfona będzie pięć aparatów fotograficznych, rozłożonych wewnątrz prostokątnej wyspy na tylnym panelu.

  • aparat główny 52 MP, rozmiar 1/1.28″, PDAF i OIS
  • teleobiektyw peryskopowy z PDAF i OIS, 10-krotny zoom optyczny
  • teleobiektyw zwykły 8 MP z OIS, PDAG i 3-krotnym zoomem optycznym
  • aparat szerokokątny 40 MP, rozmiar 1/1.54″, PDAF
  • sensor głębi ToF 3D

Prezentuje się to co najmniej imponująco, ale z fotografii mają być także zadowoleni fani selfie – na froncie znajdzie się owalna dziurka z matrycą 32 MP i sensorem ToF 3D.

Pozostała specyfikacja obejmuje mocny procesor Kirin 990 5G, nakładkę na system EMUI 10.1, 6,7-calowy ekran OLED z odświeżaniem 120 Hz i baterię o pojemności aż 5500 mAh. Całość okryje wodoszczelna obudowa (IP68).

Warto przeczytać:

https://www.gsmmaniak.pl/1118690/pierwsze-informacje-o-samsung-galaxy-note-20/

Źródło

Dawid Bonkowski

Najnowsze artykuły

  • Artykuł sponsorowany

iPhone 16 Pro Max: przyszłość technologii mobilnej

Apple ponownie udowodniło, że wiodący status w branży smartfonów jest zasłużony, prezentując swój najnowszy flagowy…

1 kwietnia 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Flagowy Pixel na pierwszych zdjęciach. Ma być tańszy, ale kopiuj wklej trwa w najlepsze

Google Pixel 10 Pro Fold pozuje pierwszych grafikach. Ma być tańszy od poprzednika – a…

1 kwietnia 2025
  • Promocje

Klon Bloodborne do kupienia w promocji na Steam. To zaskakująco dobra oferta

Klon Bloodborne – Thymesia, czyli brutalna gra akcji RPG trafiła na ciekawą 60% zniżkę. Ta…

1 kwietnia 2025
  • Apple
  • iOS
  • Newsy

Mamy Apple Intelligence w domu. Ogromna aktualizacja iOS 18.4 w Polsce

Nareszcie doczekaliśmy się Apple Intelligence także w Europie, czyli również w Polsce. Apple udostępnia swoje…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Chciałbym powiedzieć Wam, że mieliście rację, a ja się myliłem. Niestety, ale nie w przypadku tych Samsungów

Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

50 MP z OIS, 5600 mAh, IP69, a cena to tylko 1100 złotych. Fajny telefon w dobrej cenie

vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…

1 kwietnia 2025