Nowy MacBook Air pojawił się w minionym tygodniu w ofercie Apple. Mamy już pierwsze wyniki jego testów wydajnościowych. Okazuje się, że mimo drastycznego wzrostu wydajności wciąż jest wolniejszy od iPada Pro.
W minionym tygodniu zadebiutował odświeżony MacBook Air. Jego najważniejsze nowości to lepsze podzespoły, w tym podwojona pamięć wewnętrzna czy chociażby niższa cena i nowa klawiatura Magic Keyboard.
Apple chwali się na swoich stronach, iż MacBook Air ma być teraz do dwóch razy szybszy w przypadku działania CPU i do 80% razy wydajniejszy na GPU. Problem w tym, że takie osiągi wygeneruje tylko część MacBooków Air – głównie te, które posiadają na swoim pokładzie procesor 10 generacji Intel Core i7. Laptopy z układami i5 czy i3 na pewno tyle nie wykręcą.
https://www.gsmmaniak.pl/1117390/nowy-macbook-air-ipad-pro-podwojny-aparat-data-premiery-ios-13-4/
Jason Snell podzielił się ciekawymi spostrzeżeniami na temat nowego MacBooka Air, załączając wyniki testów wydajnościowych Geekbench.
Snell porównał nie tylko nowe modele MacBooków Air z procesorem i5, ale także załączył wyniki iPada Pro. W tym miejscu warto nadmienić, że jest to model z 2018 roku.
Zgodnie z rezultatami testów, MacBook Air z 2020 roku uzyskał 32% wzrost wydajności na pojedynczym rdzeniu i aż 63% na kilku rdzeniach. W porównaniu do urządzeń z 2018 roku widać tutaj znaczący skok na szybkości działania. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Najbardziej ciekawie prezentują się jednak rezultaty porównania wyników MacBooka Air z 2020 roku w zestawieniu z iPadem Pro, z 2018 roku.
Owy iPad Pro posiada na swoim pokładzie procesor Apple A12X. Okazuje się, że dwuletni układ jest bardziej wydajny od procesora załączonego w MacBooku Air, czyli 10 generacji Intel Core i5. Laptop poradził sobie całkiem nieźle na pojedynczym rdzeniu, gdzie właściwie niewiele mu zabrakło do wyrównania wyniku iPada Pro. Z kolei na kilku rdzeniach wyniki okazały się być oddzielone sporą przepaścią.
iPad Pro z 2018 roku na wielu rdzeniach był o aż 73% bardziej wydajny niż MacBook Air z 2020 roku. To pokazuje, jak mocne wydajnościowo są układy tworzone na tablety z logiem nadgryzionego jabłka.
Powyższe informacje i rezultaty tylko potwierdzają krążące od jakiegoś czasu plotki na temat rychłego pojawienia się MacBooków opartych na procesorach ARM. Takie modele mają pojawić się być może nawet już w przyszłym roku.
Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę to, że iPad Pro czy iPadOS jest innym urządzeniem i oprogramowaniem od macOS czy MacBooka to jednak różnice te z roku na roku stają się coraz mniej dostrzegalne. Na domiar wszystkiego, prawie dwuletni procesor przeznaczony na tablety wyprzedza najnowszy z średniej półki, który przeznaczony jest dla laptopów.
To wszystko świadczy o tym, że wkrótce Apple przesiądzie się na własne układy także w laptopach.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…
Już w najbliższy poniedziałek jeden z polskich sklepów odpali kolejne promocje z okazji Black Friday…
Pojemna bateria i energooszczędny procesor trafi do nowego realme C75. Długi czas pracy będzie kartą…
ASUS Zenfone 11 Ultra to tegoroczny flagowiec producenta. Podczas premiery kosztował grubo ponad cztery tysiące,…
Szukasz taniego smartfona z ładowaniem bezprzewodowym? Przeraża Cię wydawać grube tysiące na najnowsze flagowce z…
Heroes 3 raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To gra, która od momentu premiery zyskała status…