W tym tygodniu przeszukaliśmy dla Was firmowy sklep Google zwłaszcza pod kątem gier. Wszystko przez pogodę, która spłatała figla i uniemożliwia w większości kraju aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jednak maniacy aplikacji użytkowych również nie powinni mieć powodów do narzekań. 😉
Google Play to ponad 450 tysięcy aplikacji spośród których przeciętnemu użytkownikowi trudno będzie wygrzebać prawdziwe perełki, które z wielu powodów nie są w stanie przebić się do zakładki „Najlepsze bezpłatne” lub „Najlepsze nowe bezpłatne”, ale dzięki gsmManiaKowi odkryjecie kilka ciekawych aplikacji o których nie pisuje się w portalach branżowych zbyt często a na które z całą pewnością warto zwrócić uwagę.
Gravity Defied
Gravity Defied: do bólu prosta a zarazem maniaKalnie wciągająca gra, którą odpalam ostatnio w każdej wolnej chwili. Naszym celem jest pokonanie na rowerze dość krótkiej, pozornie banalnie łatwej wręcz trasy. Otrzymujemy cztery przyciski do sterowania: jazda do przodu, hamowanie, pochylenie się do przodu oraz do tyłu. Te dwie ostatnie opcje stanowią klucz do płynnego i bezproblemowego pokonania kolejnych map. Godziny rozrywki gwarantowane! 😉
Inertia: Escape Velocity (HD)
Inertia:Escape Velocity: świetna, ale niestety kosztująca aż 12 złotych gra, która jednak – moim zdaniem – warta jest każdej wydanej złotówki. Inertia to typowa platformówka, która urzeka śliczną, kolorową grafiką, dobrym podkładem muzycznym oraz całkiem pokaźną ilością plansz. Na uwagę zasługuje też tryb „zero grawitacji” dzięki któremu rozgrywka staje się bardzo ciekawa i nieprzewidywalna zarazem. Po prostu dobra gra, która niebawem ma szansę stać się bardzo popularną w Google Play. Za ~6 PLN do nabycia ten sam tytuł, tyle że bez HD.
Gold Miner
Gold Miner: Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być poszukiwaczem złota? W zabawny sposób możecie się o tym przekonać instalując darmową grę Gold Miner. Filozofia rozgrywki nie jest zbyt rozbudowana, po prostu musimy dobrze „wycelować”, aby złapać interesujący nas kawałek złota a nie zwykły kamień. Dobrze byłoby też zmieścić się w określonym czasie, bowiem w przeciwnym razie sympatyczny górnik będzie musiał rozpoczynać zabawę od nowa.
Radiant Defense
Radiant Defense: kolejna gra typu „defense”, których od jakiegoś czasu w Google Play pojawia się coraz więcej i więcej. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę na aplikację studia Hexage? Przede wszystkim, ze względu na ciekawe, innowacyjne podejście do gatunku, dobrą oprawę graficzną oraz całkiem wysoką grywalność. Cieszy fakt, że aplikacja jest dostępna za friko a średnia ocena 4.5 potwierdza, że to dobry i udany program.
INGMobile
INGMobile: cieszący się w Polsce dużą popularnością bank, wreszcie zdecydował się na debiut mobilnej platformy dla Androida. Aplikacja cechuje się dużą przejrzystością i będzie ona stanowiła duże ułatwienie dla wszystkich, którzy posiadają swoje konto w banku promowanym przez Marka Kondrata. Aplikacja cały czas jest we wczesnej fazie rozwojowej, dlatego też można spodziewać się kolejnych aktualizacji, które uczynią program jeszcze bardziej funkcjonalnym.
Ile zarobisz
Ile zarobisz: nieco demotywująca aplikacja, która w prosty sposób pokazuje, jaką część z naszych wynagrodzeń pochłaniają wszelkiej maści podatki. Program rozróżnia różnego rodzaju umowy o pracę, pokazuje także – w formie graficznej – realne koszty pracy, jakie generujemy oraz ile na naszej pracy zarabia państwo. Ciekawe, bardzo to ciekawe… 😉
RecForge (Free)
RecForge: zaawansowany, rozbudowany dyktafon, w wersji darmowej oferujący nam 180-sekundowe nagrania w formatach .mp3, .ogg oraz .wav. Aplikacja zwraca uwagę wieloma przydatnymi opcjami, fajnym designem oraz widgetami, które bardzo ułatwiają obsługę programu. Pełna wersja kosztuje około 12 złotych, jednak jeśli potrzebujecie tego typu aplikacji, RecForge zdaje się być jednym z najlepszych wyborów.
Xplay Music Player
Xplay Music Player: dynamicznie rozwijany, darmowy odtwarzacz plików audio, mogący pochwalić się wieloma ustawieniami, poprawnie wyglądającym i działającym equalizerem, wieloma efektami wizualnymi oraz dobrze skomponowanymi widgetami. Jeśli tylko aplikacja nie stanie się płatna ani nie zostanie obłożona przytłaczającą ilością reklam, może być hit w Google Play.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.