>
Kategorie: Newsy Samsung Telefony

Galaxy Note 20 w przecieku czaruje pojemną baterią, ale… sami wiecie, jak to się skończy

Samsung Galaxy Note 20 zadebiutuje z większą niż w poprzedniku baterią o pojemności 4000 mAh. Nie ma się jednak co podpalać, bo do Polski zapewne znowu trafi wariant z nieszczęsnym Exynosem.

Samsung Galaxy Note to smartfony do pracy, a jako takie nie powinny raczej rozczarowywać czasem pracy z dala od gniazdka. Ostatnie modele sprawowały się nieźle, ale Galaxy Note 10, którego testowałem, mógłby pracować nieco dłużej – zwłaszcza w wersji z Exynosem. Mam dobrą wiadomość – Samsung Galaxy Note 20 będzie miał większą baterię. A jaka jest ta zła?

  • Samsung Galaxy Note 20 będzie miał większą baterię od poprzednika.
  • Smartfon zadebiutuje w sierpniu 2020.
  • Do Polski najpewniej trafi wersja z Exynosem.

Samsung Galaxy Note 20 ma zadebiutować w sierpniu (pomimo koronawirusa paraliżującego branżę technologiczną – i nie tylko). Dzisiaj w sieci pojawiły się niepodziewane informacje o pojemności baterii. Mniejszy flagowiec ze stylusem S Pen ma zostać wyposażony w ogniwo 4000 mAh. To więcej, niż poprzednik, ale coś mi się wydaje, że będzie miał też większy wyświetlacz.

 

Osobna kwestia to Exynos. Wiadomo, że Samsung rokrocznie korzysta z SoC Qualcomma w amerykańskiej wersji, a ostatnio również na rodzimym rynku w Korei. Jakie są szanse, że Galaxy Note 20 w Polsce zadebiutuje bez nieszczęsnego Exynosa? Raczej niewielkie – nie łudziłbym się, że jesteśmy dla nich priorytetowym rynkiem.

Oznacza to, że ponownie dostaniemy topowego smartfona w takiej samej cenie, co na rynkach ze Snapdragonem, ale z gorszą wydajnością i krótszym czasem pracy z dala od gniazdka. Benchmarki są bezlitosne – Exynos przegrywa na każdym polu. Niestety, podstawowy Galaxy Note 20 będzie miał nadal 8 GB RAM, co wcześniej potwierdził Geekbench.

Cóż, Samsung ostatnio nie popisał się kontrolą jakości przed premierą flagowców z serii Galaxy S20. Nie mnie oceniać, czy ma to związek z koronawirusem, czy oszczędnościami, ale problemy, które dotykają Galaxy S20 Ultra, nie przystoją tak koszmarnie drogiemu smartfonowi. Czy Note 20 przerwie złą passę? Tego dowiemy się już w sierpniu.

Źródło

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • POCO
  • Telefony

Redmi Turbo 4 Pro / POCO F7 bez tajemnic. Znamy ceny, pełną specyfikację i design nowego króla polskich promocji

Pełna specyfikacja oraz ceny POCO F7 / Redmi Turbo 4 Pro trafiły do sieci od…

18 kwietnia 2025
  • Infinix
  • Newsy
  • Telefony

Dosłownie śmierdzi mi to sukcesem. Ten smartfon ma baterię 5500 mAh, niską cenę i przez pół roku będzie ładnie pachnieć

Infinix Note 50s 5G+ to smartfon z pachnącą obudową w cenie, której raczej byś się…

18 kwietnia 2025
  • Promocje

Dobrze oceniana strategia trafiła na kapitalną promocję. Fani gatunku przybywajcie!

Świetna strategia – Banished swego czasu zdobyła niemałą popularność na Steam, teraz kilka lat po…

18 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

To będzie najlepszy składany flagowiec 2025 r. Ekrany LTPO 165 Hz, 4700 mAh i szybkie ładowanie przewodowe + bezprzewodowe

Poznaliśmy specyfikacji flagowca Motorola razr 60 Ultra na kilka dni przed oficjalną premierą. Składany smartfon…

18 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Nubia
  • Telefony

Ten tani flagowiec do zdjęć poskromi Samsunga i Xiaomi. Zwłaszcza jego cena może zachwycić

Prawdziwie pełnowymiarowy ekran, niespotykany design i świetna wycena. W taki sposób zapowiada się nowa nubia…

18 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Redmi
  • Telefony

Xiaomi podało cenę POCO F7 przed premierą. Ależ to będzie sztos za malutką kasę

Redmi Turbo 4 Pro będzie pierwszym telefonem na świecie ze Snapdragonem 8s Gen 4. Producent…

18 kwietnia 2025