Czy po premierze iOS 14 użytkownik Androida może wygodnie przesiąść się na iPhone’a? Sprawdziłem, czy nowy system ma wystarczająco dużo nowości, żebym z iPhone’a mógł wygodnie korzystać na co dzień.
Każda moja próba podejścia do iPhone’a to typowy love-hate relationship. Niektóre rzeczy robi tan intuicyjnie, że nie mogę się nadziwić, że konkurencja jeszcze ich nie skopiowała. Niektóre funkcje są jednak tak głupie, że mi się odechciewa. Skoro jednak planuję w najbliższym czasie zakup nowego smartfona, to wgłębiłem się w nowości w iOS 14 – czy to system, który przekona do siebie użytkowników Androida?
Skąd w ogóle myśl o zakupie iPhone’a? Cóż – ceny flagowców z Androidem. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu takie stwierdzenie byłoby śmieszne. Pamiętacie szok po wycenie iPhone X? Dzisiaj tyle kosztuje OnePlus 8 Pro. Jednocześnie lubię być na bieżąco z nowościami w systemach, więc zakup średniaka niestety nie wchodzi w grę. Piszę niestety, bo gdyby nie to, to podobne możliwości dostałbym za 2 tysiące złotych.
https://www.gsmmaniak.pl/1057416/iphone-11-pro-max-test-recenzja/
Przejdźmy więc do 3 funkcji, które nareszcie przekonały mnie do tego, że mogę mieć iPhone’a i nie zwariować.
Pierwszą jest szuflada z aplikacjami – tak jakby. Najśmieszniejsze jest to, że na smartfonie z Androidem w ogóle z niej nie korzystam, bo wszystkie potrzebne aplikacje mieszczę na dwóch pulpitach. Chodzi mi raczej o to, żeby te niepotrzebne nie zaśmiecały mi ekranu roboczego, a iOS 14 nareszcie przynosi taką funkcję do iPhone’a. App Library to dobry krok ze strony Apple.
Drugim, choć dla mnie jeszcze ważniejszym, udogodnieniem jest możliwość podmiany aplikacji systemowych. Ja wiem, że Safari to świetna przeglądarka, którą można kochać, ale moje lenistwo i przyzwyczajenie do Google jest tutaj kluczowe. To samo dotyczy Gmaila, który moim zdaniem systemową aplikację do obsługi maili w iOS zamiata podłogę.
Trzecia sprawa to potencjalnie drobnostka. Może jestem niedoinformowany, ale jakoś nigdy nie udało mi się zmusić iPhone’a do wyświetlania przychodzących połączeń jako powiadomienia. Zawsze zajmowały cały ekran, co przeszkadzało mi w codziennej pracy. iOS 14 pozwoli na wykorzystanie do tego pasku powiadomień, a funkcja powinna działać również we wszystkich komunikatorach.
Przegląd wszystkich funkcji w iOS 14, iPadOS 14 i watchOS 7 znajdziesz we wczorajszym wpisie Michała. On z iPhone’a korzysta od lat, więc z jego wpisu dowiesz się więcej o ich nowych możliwościach w oczach starego wyjadacza.
https://www.gsmmaniak.pl/1149533/iphoneos-ios-14-ipados-14-watchos-7-tvos-nowosci-wwdc2020-apple/
Źródło, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…