Musisz dużo podróżować i pracujesz w ciągłym biegu? Ja też i dlatego chciałem zaoszczędzić miejsce w plecaku. Lubię wielofunkcyjność, a żadna ładowarka nie dała mi takiej swobody, co Forever CORE. Powerbank, ładowarka sieciowa i bezprzewodowa i do tego adapter do zagranicznych gniazdek. To mój ulubiony gadżet tego roku!
Artykuł sponsorowany
Czy to ładowarka sieciowa? Czy to powerbank z ładowaniem bezprzewodowym? Nie spodziewałem się, że ze wszystkich testowanych w 2020 roku sprzętów moim ulubionym będzie ładowarka – i miałem rację, bo Forever CORE 4w1 to zdecydowanie nie jest zwykła ładowarka.
Czasami zdarza mi się testować produkty, które – choć są niezłe – to jednak nie sprawiają wrażenia dobrze przemyślanych. Kiedy po raz pierwszy wyjąłem Forever CORE z pudełka, to miałem wrażenie, że każdy szczegół został dobrze przemyślany. Lubię taki sprzęt, bo czuję, że wydając na niego pieniądze, dostaję owoc pracy kogoś z pasją. Niby to tylko ładowarka, a jednak coś więcej.
Ostatnio rzadko zdarza mi się mieszkać w jednym miejscu przez dłuższy czas i rozumiem, co to znaczy żyć jak cyfrowy nomad oraz ograniczenia, jakie taki styl życia za sobą niesie. Jestem też geekiem i mam sporo elektroniki, którą trzeba regularnie ładować – najczęściej przy użyciu osobnych ładowarek. I tutaj wchodzi Forever CORE, cały na biało.
Ładowarka została wykonana bardzo solidnie – bardzo przypomina te dodawane do MacBooków (zwróćcie uwagę na wymienne wtyczki). Urzekła mnie jej wielofunkcyjność – producentowi udało się zastąpić nią kilka urządzeń, zwykle występujących oddzielnie a waży tylko nieco ponad 200 gramów (niewiele więcej, niż Twój smartfon).
Najbardziej oczywistą funkcją ładowarki Forever CORE jest… cóż, ładowanie. Nie zabrakło zgodności ze wszystkimi głównymi standardami ładowania, więc nie musisz martwić się o bezpieczeństwo. Równocześnie możesz korzystać z trzech portów – dwóch pełnowymiarowych USB oraz jednego USB-C (razem oferują moc 15 W).
Pod portami ładowania znajduje się ekran LCD. Po co wyświetlacz w ładowarce? Ano do wskazywania poziomu naładowania, bo Forever CORE jest jednocześnie powerbankiem o pojemności 6700 mAh. Dostępne porty umożliwiają ładowanie aż trzech urządzeń w tym samym czasie!
Właśnie za uniwersalność to urządzenie ceniłem sobie najmocniej. Oczywiście gdy ładowarka jest podpięta do gniazdka, to powerbank jest automatycznie ładowany do 100%.
Na tym jednak inżynierskie zapędy twórców Forever CORE się nie kończą. Ładowanie po kablu jest już passé, znacznie wygodnie po prostu położyć smartfon czy smartwatch na ładowarce. I Forever CORE daje taką możliwość, bo nie zabrakło w nim również ładowania indukcyjnego o mocy 5 W.
Czwartą funkcją, którą w moim bagażu spełniał Forever CORE był adapter sieciowy. Wymienne wtyczki pozwalają na wykorzystanie dowolnego gniazdka na świecie, bez konieczności martwienia się o przejściówkę. Kolejne zaoszczędzone miejsce w bagażu – i w portfelu, bo Forever CORE jest również rozsądnie wyceniony.
Forever CORE jest dostępny w większości polskich sklepów z elektroniką użytkową i zwykle kosztuje około 170 złotych, ale często bywa dostępny w promocjach za niewiele ponad 100 zł. Ja po testach już wiem, że to jest dobry zakup. Żeby to udowodnić, pozwoliłem sobie na wyliczenie – ile trzeba byłoby zapłacić za urządzenia, które oferują każdą z tych funkcji osobno?
Zacznijmy od ładowarki bezprzewodowej – poprzednio korzystałem z taniego modelu o mocy 5 W, który kosztował mnie około 40 złotych. Do tego powerbank – jak sprawdziłem, najtańsze modele o takiej pojemności kosztują 50 złotych, ale oczywiście nie oferują ładowania indukcyjnego.
Doliczmy do tego jeszcze koszt samej ładowarki z trzema portami o porównywalnej mocy. Oprócz najtańszych, niemarkowych modeli nie znalazłem żadnego sensownego modelu poniżej 70 złotych. Na koniec potrzebujemy jeszcze przejściówki sieciowe, których koszt wynosi około 10 złotych za jedną (w zestawie z Forever CORE dostaniesz 3 – EU, UK, USA i Azja).
Podsumujmy. Wszystkie akcesoria kupione osobno byłyby ciężkie, zajmowałyby pół plecaka i musiałbyś na nie wydać co najmniej 210 zł. Forever CORE jest lekki, kompaktowy i zapłacisz za niego dużo mniej. Polecam! Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.
Materiał powstał przy współpracy z marką Forever
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…
Z zakupem telefon do zdjęć czekasz do premiery Huawei Mate 70? Możesz mieć rację, bo…