Sony Xperia GX to jeden z ostatnich modeli, jakie zaprezentował japoński koncern Sony. Sprzęt ma trafić na rodzimy rynek producenta już w lipcu tego roku a następnie do pozostałych krajów, w tym również Polski. Terminal, jako pierwszy na rynku smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android, został wyposażony w aparat z matrycą 13 MPx z Exmor R, możliwością nagrywania w HD, czujnikiem BSI, opcją wykonywania zdjęć panoramicznych 3D czy czujnikiem HDR, co czyni go wyjątkowym. Jednak czy zaimplementowany podzespół jest warty uwagi?
W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia oraz materiał wideo wykonany przy użyciu Sony Xperia GX. Fotografia wykonana tym modelem waży niespełna 2.5 MB, przy rozdzielczości 4128 x 3096 pikseli i prezentuje się naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę warunki panujące w salonie – słabe oświetlenie czy zamknięte pomieszczenie. Nie ma jednak informacji, jakie ustawienia zostały zastosowane przy wykonaniu zdjęć, można jednak przypuszczać, iż jest to tryb automatyczny. Fotografie możecie obejrzeć pod tym linkiem.
Materiał wideo został zarejestrowany w salonie NTT DoCoMo w Japonii w standardzie Full HD 1080p. Nagranie jest raczej średniej jakości i daleko mu do ideału, gdyż dobrze widoczne są szumy oraz problemy z łapaniem ostrości. Jak zawsze można zrzucić winę na otoczenie, jednak nie wyobrażam sobie, decydując się na zakup tego modelu ze względu na aparat, aby nie móc rejestrować dobrej jakości filmów w pomieszczeniach.
Jak widać nie jest to smartfon przeznaczony dla amatorskich reżyserów i nie wróżę mu takiej przyszłości, jak Nokii N8, za pomocą której nagrany został pełnometrażowy film Olive. A co Wy sądzicie o prezentowanych materiałach?
źródło: xperiablog
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
W 8 lat po oficjalnym debiucie oryginału czas na Nintendo Switch 2. Producent oficjalnie ogłosił…
Disney+ jest w poważnych tarapatach? Po kolejnych podwyżkach i zamieszaniu z blokadą dzielenia kont serwis…
Tanie smartwatche z AMOLED i GPS to stosunkowo nowa nisza. Teraz najlepszy z nich -…
Jaki jest ideał opłacalnego telefonu? Ex-flagowiec w promocji. Za mniej niż 3000 złotych kupisz OnePlus…
Xiaomi 15 Ultra pozuje na żywo, ale tym razem robi to w wyjątkowej wersji inspirowanej…
Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25+, Samsung Galaxy S25 Ultra, a może Samsung Galaxy S24…