Oparta na Androidzie 11 nakładka ColorOS 11 od OPPO zawiera kilka innowacyjnych zmian, które podniosą poziom smartfonów o kilka szczebli wyżej. Projektowane przez użytkownika Always on Display i intuicyjne tłumaczenia z innych języków to tylko niektóre z nowinek – mamy harmonogram aktualizacji.
ColorOS to nakładka na Androida opracowywana przez OPPO. Kolejna jej wersja – ColorOS 11 – miała swoją premierę dzisiaj i muszę przyznać, że zapowiada się ona na jeden z najciekawszych interfejsów na rynku.
Co ważne, zaprojektowano go w oparciu o najnowszego Androida 11, dlatego na pokładzie znalazł się szereg zmian z odświeżonego systemu Google’a. Jest więc dużo lepiej niż w przypadku EMUI 11, które opracowano na bazie Androida 10 – Huawei musi poczekać na dodanie do EMUI 11 funkcji z Jedenastki.
OPPO postawiło na zwiększoną prywatność użytkownika, polepszyło wydajność i dodało więcej możliwości personalizacji systemu. Dzięki temu ColorOS jest dużo doskonalsza i stała się przystępniejsza. Niedługo spotkacie ją na swoich smartfonach: harmonogram aktualizacji zamieszczam na końcu.
W ColorOS 11 znalazło się narzędzie UI First 2.0, którego zadaniem jest zwiększenie o 45% użycia pamięci RAM, co oznacza o 32% wyższy współczynnik przetwarzania i o 17% większą liczbę klatek wyświetlanych na sekundę – OPPO promuje to rozwiązanie jako ukłon w stronę oglądania filmów w wyższej liczbie klatek.
Na pokładzie nie zabrakło też algorytmów AI, które uczą się zachowań użytkowników i wstępnie ładują aplikacje, z których chcieliby skorzystać. Z kolei opcja SuperTouch identyfikuje scenariusze naszych zachowań i optymalizuje czas reakcji na dotyk.
W segmencie baterii znalazły się dwie zmiany. Pierwsza to tryb oszczędzania Super Power Saving Mode umożliwiający wybranie sześciu aplikacji, które będą działać, gdy akumulator jest na wyczerpaniu. Drugą jest tryb Battery Guard dostosowujący ładowanie baterii tak, by jak najdłużej zachować jej żywotność
Wielką zmianą w ColorOS 11 jest personalizowane Always on Display, które możesz utworzyć samemu – w specjalnej sekcji wybierzesz kolory i kształty wyświetlające się na wyłączonym ekranie. Taki bajer jest rzadko spotykany w innych telefonach.
Podobnie jak AoD będziesz mógł tworzyć tapety – smartfon zaprojektuje je automatycznie w oparciu o wybrane zdjęcie z aparatu lub z internetu. Grafika to dla Ciebie za mało? Spokojnie, OPPO pomyślało też o audiofilach, którzy chcieliby stworzyć własny dzwonek.
Spośród zmian warto jeszcze wyróżnić szybkie tłumaczenia z innych języków, wywoływane gestem przyciśnięcia trzech palców do ekranu. Na poniższej animacji możecie zobaczyć działanie tej funkcji – wygląda imponująco, a do działania wykorzystywane jest Google Lens:
OPPO nie zapomniało także o wielozadaniowości, a więc dzieleniu ekranu na dwie części i korzystaniu z tzw. pływających okien. Zwiększono także prywatność, dodając jednorazowe pozwolenia dla apek i resetowanie pozwoleń programom, z których przez dłuższy okres nie korzystaliśmy.
Na koniec nie mogę nie wspomnieć o personalizowanym trybie ciemnym, który teraz obsługuje trzy odcienia: czarny (najbardziej kontrastowy), szary i średni, łączący oba poprzednie. Użytkownik sam wybierze, jaka barwa najlepiej mu odpowiada.
Harmonogram i terminy prezentują się następująco:
https://www.gsmmaniak.pl/1167035/emui-11-oficjalnie-nowosci-lista-smartfonow-aktualizacja/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung uchyla rąbka tajemnicy i zdradza kolejne nowości w One UI 7 i Galaxy AI,…
Xiaomi Redmi Note 14 to nowy model chińskiego giganta rynku elektronicznego. Na salony razem z…
Mroczny RTS na premierę objęty został rewelacyjnym 65% rabatem. Teraz każdy z was może zgarnąć…
Składany Huawei Mate X6 zdradza cenę na polskim rynku. To pozytywne zaskoczenie – tak tanio…
Do premiery przygotowuje się wytrzymały tablet Samsunga, który otrzyma standard MIL-STD-810H oraz IP68. Niejaki Samsung…
Eurocert padł ofiarą ogromnego ataku hakerskiego. O zgrozo, firma zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo naszych…