Jak oszczędzać baterię w smartfonie? W tym poradniku znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, jak uniknąć utraty pojemności po dłuższym czasie użytkowania.
Oszczędzanie baterii w 2020 roku coraz mniej należy do nawyków użytkownika. Duże ogniwa w każdej półce cenowej i szybkie ładowanie sprawiły, że smartfony z najlepszą baterią rzadko trzeba ładować więcej, niż raz dziennie. Jeśli jednak chcesz, żeby Twój telefon posłużył Ci jak najdłużej, to w tym poradniku znajdziesz kilka wskazówek o tym, jak dbać o baterię w smartfonie.
Pierwsza porada może wydawać się dość paradoksalna. Najlepszym sposobem na oszczędzenie baterii w swoim smartfonie i wydłużenie żywotności ogniwa jest ograniczenie mocy, z którą go ładujemy. Dobrym przykładem jest Samsung Galaxy Note 10+, w którego przypadku maksymalna obsługiwana moc to 45 W, a w zestawie znajdziesz adapter 25 W. Różnica w szybkości ładowania jest niewielka (w przypadku tego modelu, nie generalnie) i nie jest tak bez przyczyny.
Zdaję sobie sprawę, że pierwsza rada jest trudna do zaakceptowania, bo to bardzo ekstremalne rozwiązanie. Jeśli jednak jesteś ciekawy, ale bardzo szybkie ładowanie wpływa na żywotność baterii, to otwarcie mówi o tym Oppo. 800 cykli (powiedzmy, że to dwa lata dość normalnego użytkowania) ładowania przekłada się na spadek pojemności do 90 procent.
Druga sprawa jest jeszcze trudniejsza do osiągnięcia, bo (zwykle) celowo nie rzucamy telefonem. Upadki mają jednak bardzo duży wpływ na baterię, prowadząc do uszkodzenia – a w skrajnym przypadku, nawet do jej spuchnięcia i samozapłonu.
Trzecia porada jest już banalnie prosta do osiągnięcia, o ile tylko poświęcisz temu nieco uwagi. Obecnie ładowanie smartfona co noc nie ma żadnego usprawiedliwienia, bo mało który ładuje się dłużej, niż półtorej godziny. Podpięcie go do gniazdka zaraz po przebudzeniu to znacznie lepszy pomysł, bo nie będzie prowadził do „przeładowania” baterii.
Jest też druga strona medalu – całkowite rozładowanie baterii zdarza się każdemu, ale warto go unikać nie tylko przed strachem przed utratą kontaktu ze światem. Można przyjąć, że najlepiej cały czas trzymać stan naładowania smartfona pomiędzy 30 a 70 procent – o ile oczywiście jest to możliwe.
Całkowite rozładowanie jest też problematyczne, jeśli mamy „zapasowy” smartfon, który cały czas leży rozładowany w szufladzie. Warto co jakiś czas go włączyć i sprawdzić, czy na pewno zostało mu trochę energii. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zostaniemy z kompletnie bezużytecznym urządzeniem w ręku, kiedy będziemy najbardziej go potrzebować.
Generalnie można powiedzieć, że największym wrogiem baterii jest ciepło. Zadbaj więc o to, żeby podczas ładowania nie korzystać zbyt intensywnie ze smartfona, a pozostawiając go podpiętego do ładowarki, unikaj nasłonecznionych miejsc.
Jakie smartfony mają najlepsze baterie na rynku? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym zestawieniu.
https://www.gsmmaniak.pl/1167340/jaki-smartfon-z-dobra-bateria-kupic/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Składany flagowiec w super promocji? Motorola razr 50 Ultra po raz pierwszy doczekała się aż…
Segment tanich tabletów przeżywa rozkwit. Świeżo zaprezentowany Teclast M50 Mini dołącza właśnie do niedrogich pobratymców…
Tanie realme zdobyło kolejną certyfikację. Szykuje się globalne ogłoszenie niskobudżetowca. Niedługo realme Note 60x będzie…
Masz flagowca Apple? To przydałyby Ci się słuchawki. Jako fan marki na pewno słyszałeś o…
Nowy tablet OPPO Pad 3 zadebiutuje już jutro. Na dzień przed premierą sporo o nim…
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…