Realme 7 i Realme 7 Pro doczekały się oficjalnej premiery w Polsce, dzięki czemu poznaliśmy ich ceny w naszym kraju. Realme 7 i Realme 7 Pro sporo łączy, ale dużo też dzieli, a na pierwszy rzut oka tańszy model może wydawać się… tym lepszym. Sprawdź, co potrafią Realme 7 i Realme 7 Pro.
Spis treści
Realme 7 i Realme 7 Pro dotarły do Polski. W czasie oficjalnej premiery producent potwierdził specyfikacje obu urządzeń oraz ujawnił ich polskie ceny.
Co potrafi Realme 7?
Realme 7 to teoretycznie słabszy i gorzej wyposażony model, o czym świadczy brak dopisku Pro w nazwie. To jednak jeden z tych nielicznych przypadków, kiedy teoria rozmija się z praktyką.
Realme 7 ma ekran IPS, ale o odświeżaniu 90 Hz, co w smartfonach tej klasy ciągle nie jest standardem. Zastosowana matryca pracuje w dobrej rozdzielczości Full HD+ i ma przekątną 6,5 cala.
Sercem tego modelu jest MediaTek helio G95, delikatnie poprawiona wersja znanego nam helio G90T, który ciągle chwali się wysoką wydajnością. Producent dorzucił nawet 8 GB RAM, więc pod względem podzespołów Realme 7 nie ma się czego wstydzić.
Realme 7 ma też poczwórny aparat główny z jednostką 64 MP (Sony IMX682), akumulator 5000 mAh z ładowaniem 30W, czujnik biometryczny na bocznej ramce czy NFC.
Cena Realme 7 w Polsce
Realme 7 trafi do sprzedaży w Polsce w trzech wersjach. Zakup podstawowej 4/64 GB wiąże się z wydatkiem 799 złotych, za opcję 6/64 zapłacimy 899 złotych, zaś wariant 8/128 GB został wyceniony na 1099 złotych.
Telefon ma być dostępny od 21 października, w takich sklepach jak x-kom, RTV EURO AGD, NEONET, Komputronik, Media Expert, a do tego w Play i oficjalnym sklepie producenta.
Specyfikacja Realme 7 Pro
Jeśli ktoś już teraz zakłada, że Realme 7 Pro jest jednoznacznie lepszym modelem z zaprezentowanego dziś duetu, ten srogo się zaskoczy. To oczywiście nie przekreśla wszystkich jego atutów.
Realme 7 Pro ma ekran AMOLED, gdy u poprzednika był to IPS. Dla sporej części ManiaKów to spora poprawa, ale zaskoczeniem jest to, że producent zrezygnował z odświeżania w 90 Hz na rzecz standardowych 60 Hz. Realme twierdzi, że to wola klientów, dla których AMOLED 60 Hz > IPS 90 Hz.
Urządzenie napędza Snapdragon 720G, który w bechmarkach przegrywa z helio G95, a przecież ten SoC ma Realme 7! Pewne osoby pocieszy to, że jest to układ Qualcomma, a nie MediaTeka. W każdym razie procesor wspiera do 8 GB RAM i 128 GB pamięci UFS 2.1.
Dużym atutem Realme 7 Pro ma być obsługa ładowania o mocy aż 65W, które pozwoli na uzupełnienie akumulatora 4500 mAh w kilkanaście minut. To rzeczywiście imponujące, zwłaszcza w stosunkowo niedrogim telefonie.
Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze: poczwórny aparat (jednostka główna + szeroki kąt + czujnik makro + sensor głębi), głośniki stereo, czytnik w ekranie, złącze jack 3,5 mm, port USB typu C, NFC i obudowa odporna na zachlapania.
Polska cena Realme 7 Pro
Osoby zainteresowane zakupem Realme 7 Pro mają do wyboru tylko jeden wariant, z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane, w cenie 1299 złotych.
Realme 7 Pro jest już dostępny w sklepie producenta oraz w x-kom, RTV EURO AGD czy Media Expert. Kupując go w dniach 7-12 października, w prezencie można zgarnąć opaskę Realme Band.
Generalnie myślę, że Realme 7 i Realme 7 Pro są dobrze wycenionymi smartfonami, ale patrząc na ich specyfikacje mam wrażenie, że modele były projektowane przez dwie różne osoby, które nie miały ze sobą kontaktu.
Ceny Realme 7
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.