>
Kategorie: Huawei Newsy Telefony

Jak nie drzwiami, to oknem. Huawei poszukało sposobu na sankcje USA

Huawei wymyśliło kolejny sposób na ominięcie restrykcji nałożonych przez Stany Zjednoczone. W nowym-starym Huawei Nova 7 SE 5G Youth pokazał się inny procesor, który może dać kolejne życie świeżym telefonom marki.

Chińskie Huawei szuka wielu dróg do uniknięcia sankcji nałożonych przez rząd USA z Donaldem Trumpem na czele. Jak pokazują amerykańskie nastroje, producent będzie musiał unikać Ameryki jeszcze przez długi czas – obaj kandydaci na prezydenta USA nie są przychylnie nastawieni do współpracy z Huawei.

Wynika z tego, że nawet wybór Joe Bidena na głowę państwa niczego nie zmieni i Huawei będzie musiało szukać kolejnych sposobów. Jednym z nich może być współpraca z MediaTekiem, który produkuje coraz popularniejsze układy mobilne.

MediaTek ratunkiem dla Huawei?

Huawei zaprezentowało właśnie model Nova 7 SE 5G Youth, który – nie dajcie się zwieść – nie jest zupełnie nowym telefonem. Wcześniej jego poprzednik i zarazem brat bliźniak Nova 7 SE pojawił się na chińskim rynku z układem Kirin 820.

Dlaczego więc średniak z dopiskiem Youth ma na swoim pokładzie MediaTeka Dimensity 800U? Nie tylko dlatego, że to bardzo mocny procesor, ale także przez to, iż Huawei nie może już produkować procesorów Kirin z użyciem amerykańskiej technologii i maszyn.

Producentowi mogły skończyć się zapasy Kirina 820, dlatego zdecydował się on wlutować w płytę główną SoC marki MediaTek. Nova 7 SE Youth wciąż nie ma usług Google, o czym trzeba pamiętać.

Współpracy na linii MediaTek-Huawei wyraźnie chcą obie strony, walcząc o stosowne licencje z Ameryką. Ostatecznie dobrze mogą wyjść na niej także klienci, albowiem układy MediaTek są wydajne i stają się doceniane, porzucając negatywny wizerunek z przeszłości.

Polecamy:

https://www.gsmmaniak.pl/1164441/mediatek-licencja-huawei/

Dawid Bonkowski

Najnowsze artykuły

  • Artykuł sponsorowany

iPhone 16 Pro Max: przyszłość technologii mobilnej

Apple ponownie udowodniło, że wiodący status w branży smartfonów jest zasłużony, prezentując swój najnowszy flagowy…

1 kwietnia 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Flagowy Pixel na pierwszych zdjęciach. Ma być tańszy, ale kopiuj wklej trwa w najlepsze

Google Pixel 10 Pro Fold pozuje pierwszych grafikach. Ma być tańszy od poprzednika – a…

1 kwietnia 2025
  • Promocje

Klon Bloodborne do kupienia w promocji na Steam. To zaskakująco dobra oferta

Klon Bloodborne – Thymesia, czyli brutalna gra akcji RPG trafiła na ciekawą 60% zniżkę. Ta…

1 kwietnia 2025
  • Apple
  • iOS
  • Newsy

Mamy Apple Intelligence w domu. Ogromna aktualizacja iOS 18.4 w Polsce

Nareszcie doczekaliśmy się Apple Intelligence także w Europie, czyli również w Polsce. Apple udostępnia swoje…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Chciałbym powiedzieć Wam, że mieliście rację, a ja się myliłem. Niestety, ale nie w przypadku tych Samsungów

Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

50 MP z OIS, 5600 mAh, IP69, a cena to tylko 1100 złotych. Fajny telefon w dobrej cenie

vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…

1 kwietnia 2025