O swoim planie na ekologiczne działania w technologicznym świecie opowiedzieli niedawno Apple i Google. Teraz również Huawei zabiera głos, redukując ilość plastiku i papieru w swoich pudełkach. Firma dba też o znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla podczas produkcji swoich urządzeń.
Według Huawei, opakowanie najnowszego smartfona marki, Huawei Mate 40 Pro wykonano przy użyciu 28% mniejszej ilości plastiku. Dzięki temu elementy plastikowe zajmują 3,8% opakowania.
Firma postanowiła też zmniejszyć o 90% ilość papieru zawartego w pudełku, skracając instrukcję z 340 stron do 44, a papierowa gwarancja została zastąpiona kodem QR. Według wymogów prawnych papierowa instrukcja musi znajdować się w opakowaniu, jednak firma pracuje nad wprowadzeniem nowych sposobów oszczędzania papieru.
Co więcej, w opakowaniach wykorzystano całkowicie biodegradowalny tusz sojowy, zamiast tuszu wyprodukowanego na bazie ropy naftowej.
Huawei dla ochrony środowiska
Od 7 lat Huawei wykorzystuje w produkcji biotworzywa. Pozwalają one zmniejszyć zanieczyszczenia wynikające z produkcji tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej.
Firma używa też przyjaznego dla środowiska oleju rycynowego, który pozwala na redukcję emisji dwutlenku węgla. Jest on wykorzystywany w produkcji ponad 30% wykorzystywanych przez markę tworzyw.
W 2019 roku Huawei poddał recyklingowi 1 468 ton zużytej elektroniki, w tym roku liczba ta wyniesie około 3 000 ton. W zeszłym roku Huawei wykorzystał też ponownie aż 86% urządzeń z recyklingu.
Firma ma też w planach rozwój punktów serwisowych, które pozwolą efektywnie naprawiać urządzenia, a nie je wyrzucać.
Konsumenci bardziej świadomi?
Z badania Censuswide dla Huawei wynika, że 55% konsumentów podejmuje działania mające na celu dbanie o środowisko, np. segregując śmieci. 25% stwierdziło, że największą przeszkodą dla recyklingu odpadów są niezrozumiałe zasady stanowiące o tym co można, a czego nie można poddawać ponownemu wykorzystaniu.
Z tego też powodu 1/5 respondentów przyznało, że wyrzuca zużytą elektronikę na śmietnik – 20% badanych nie było świadomych, że stare sprzęty można recyklingować. Część respondentów przyznała też, że ma w domu ponad 10 starych telefonów.
Z badania jasno wynika, jak niezwykle ważna jest edukacja społeczeństwa w temacie segregacji i recyklingu śmieci- nie tylko tych elektronicznych.
Sprawdź też:
Kłopoty? Jakie kłopoty: Huawei radzi sobie lepiej niż przypuszczaliśmy!
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.