Realme 7 5G trafił do Polski, a ja już go testuję! To najbardziej przystępny cenowo* smartfon z 5G w Polsce. Sprawdź, co jeszcze oferuje Realme 7 5G w moich krótkich pierwszych wrażeniach z użytkowania, a także poznaj jego polską cenę.
Realme 7 5G – cena w Polsce
Realme 7 5G to jedna z dwóch nowości, jaką marka Realme wprowadza właśnie do Polski. Cena tego smartfona to 1299 złotych. Zanim przybliżę specyfikację Realme 7 5G, byśmy wszyscy mogli ocenić, czy to atrakcyjna kwota, mam ważną uwagę.
Realme 7 5G trafi do sprzedaży w Polsce 27 grudnia i będzie dostępny na wyłączność w sieci Plus. Nie wiem, czy tymczasowo, czy na stałe. W ciągu najbliższych dni powinniśmy poznać oferty abonamentowe.
* Rzeczywiście, Realme 7 5G okazał się najtańszym smartfonem w Polsce z 5G, ale uwzględniając cenę na start, a nie najniższe ceny wszystkich takich modeli w całej ich sprzedażowej historii.
Pierwsze wrażenia z testów Realme 7 5G
Realme 7 5G został wyposażony ekran o przekątnej 6,5 cala i odpowiedniej dla jego klasy rozdzielczości Full HD+. Jest to co prawda panel IPS, ale w tej klasie to żadna niespodzianka. Jest to matryca bardzo poprawnej jakości. Jak na razie nie porwała mnie jasność maksymalna, ale za to naprawdę nieźle prezentuje się czerń – na pewno nie jest szara.
Wiele osób ucieszy to, że jest odświeżanie w 120 Hz. Będę jeszcze sprawdzał, czy w tym temacie wszystko działa tak, jak trzeba. Na pierwszy rzut wszystko się zgadza – widać poprawę w płynności wyświetlanego obrazu. Oczywiście nie zabrakło opcji zejścia do standardowych 60 Hz, gdyby ktoś wolał (jeszcze) dłuższy czas pracy.
Skoro już o tym mowa, to Realme 7 5G otrzymał akumulator o dobrej pojemności 5000 mAh. Używam tego modelu od ostatniego poniedziałku i od tej pory ładowałem go tylko raz, choć zaraz będę to musiał zrobić ponownie. Jednorazowy SoT wyniósł 7h i to na 120 Hz, więc jest potencjał.
Długie działanie, krótkie ładowanie. Realme 7 5G obsługuje zasilacze o mocy do 33W (rzecz jasna znajdziemy taki w zestawie sprzedażowy), co pozwoliło mu na odzyskanie 100% mocy w ciągu niecałych 70 minut. To bardzo dobry wynik przy takim ogniwie.
Realme 7 5G, jak sama nazwa wskazuje, obsługuje sieć najnowszej generacji. To zasługa obecności procesora ze zintegrowanym modemem 5G i wsparcia dla pasm n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n77/n78. Realme 7 5G powinien poradzić sobie z 5G u każdego operatora w Polsce, a już zwłaszcza w sieci Plus (z wiadomego powodu).
Wspomniany już procesor to MediaTek Dimensity 800U, który w AnTuTu wykręca ponad 300 tys. punktów. To poziom bardzo podobny do niezwykle popularnego układu Snapdragon 765G, więc mocy temu urządzeniu nie brakuje. W ciągu tych kilku dni Realme 7 5G ani razu mnie nie zdenerwował swoim działaniem, więc jestem dobrej myśli.
Producent dorzucił 6 GB RAM LPDDR4x oraz 128 GB pamięci UFS 2.1, czego realnie dostajemy ponad 113 GB (z możliwością rozbudowy). W cenie Realme 7 5G to po prostu dobre wartości, często spotykane na rynku, choć ciągle niebędące standardem.
Co do zaplecza fotograficznego, to dostajemy:
- jednostkę główną 48 MP (domyślne zdjęcia 12 MP), f/1.8, wideo 4K 30 fps,
- obiektyw ultraszerokokątny 8 MP o polu widzenia 119 stopni,
- sensor makro,
- czujnik głębi,
- kamerkę selfie 16 MP.
Żadnego zaskoczenia nie ma – to typowy zestaw dla średniaka. Szkoda, że Realme nie postanowiło zaszaleć i dać teleobiektyw, ewentualnie OIS, by Realme 7 5G mocniej wyróżniał się na tle konkurencji.
Niestety, nie miałem zbyt wiele czasu na dłuższe sesje fotograficzne, a warunki są, jakie są. Przygotowałem jednak kilka przykładowych fotek:
A tak spisuje się zoom w Realme 7 5G (w 100% cyfrowy):
Jak na razie znalazłem jedną oszczędność, którą niektórzy mogą uznać za przeszkadzającą. Chodzi o jakość wykonania – Realme postawiło wyłącznie na tworzywo sztuczne, więc nawet ramka nie jest metalowa. Szkoda, bo nawet w tej klasie można już tego oczekiwać.
Pewnym pocieszeniem jest to, że na pleckach producent zastosował ciekawy akcent stylistyczny, a do tego zdecydował się na matowe wykończenie. Nie straszy też wyspa na aparat, którą mogę określić jako dość subtelną.
Zainteresowanym dodam, że Realme 7 5G ma NFC, hybrydowy Dual SIM, złącze jack 3,5 mm i czytnik linii papilarnych na bocznej ramce, który pracuje bez zarzutu. Zabrakło za to głośników stereo. Dobrze, że chociaż ten pojedynczy jest donośny i ma bardzo przyzwoitą barwę.
To na razie wszystkie moje uwagi na temat Realme 7 5G. Jego pełny test pojawi się na łamach gsmManiaKa jeszcze przed startem sprzedaży, by zainteresowani mogli się dowiedzieć, czy warto go kupić.
Przeczytaj nasz test Realme 7i:
Recenzja Realme 7i. Masywna bateria 6000 mAh w tej cenie to kosmos!
Ceny Realme 7 5G
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.