>
Kategorie: Newsy Realme Telefony

Realme przyspiesza – seria 8 pojawi się znacznie szybciej?!

Wygląda na to, że Realme zamierza narzucić naprawdę szalone tempo, jeśli chodzi o debiut kolejnych sprzętów – ledwo co byliśmy świadkami sprzętów z rodziny 7, a w sieci pojawiają się już pierwsze, prawdopodobne informacje na temat modeli z serii 8. I wydaje się, że nie będziemy na nie czekać zbyt długo.

Ostatnie miesiące to bez wątpienia wysyp urządzeń z rodziny Realme 7 – na początku września chiński koncern zaprezentował modele Realme 7 i 7 Pro, a wkrótce potem do oferty tej firmy trafił model Realme 7i.

To jednak nie koniec, bowiem do sprzedaży w naszym kraju pod koniec tego roku trafił także model Realme 7 5G, który mieliśmy okazję dla Was przetestować pod koniec ubiegłego roku, a więc ledwo kilka dni temu.

Wielu zapewne myślało, że po tych intensywnych miesiącach Realme zechce nieco zwolnić, ale wygląda na to, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Źródłem takich domysłów jest baza benchmarka Geekbench, w którym pojawiło się tajemnicze urządzenie o oznaczeniu realme RMX3092.

Dwa nowe smartfony w Geekbench – to Realme 8?

Sprzęt jest napędzany procesorem MediaTek Dimensity 720, a więc ośmiordzeniowym układem o maksymalnym taktowaniu 2 GHz i jest raczej propozycją dla tanich smartfonów z modemem 5G, a przecież właśnie ten segment zaatakowało ostatnio Realme wraz z premierą modelu 7 5G. Urządzenie posiada ponadto 8 GB pamięci RAM, a także system operacyjny Android 10, co jest jednak sporym rozczarowaniem, biorąc pod uwagę fakt, że smartfon ma pojawić się już w 2021 roku.

Co ważne, w bazie Geekbencha pojawił się także sprzęt o oznaczeniu realme RMX3092 z bardzo podobnymi danymi odnośnie specyfikacji – według nieoficjalnych spekulacji mamy do czynienia z modelami Realme 8 5G oraz Realme 8 Pro 5G, które miałyby trafić na rynek znacznie wcześniej, niż wskazywałby na to naturalny cykl premier, zakładający roczną przerwę.

Zamiast jesieni będzie więc wiosna? Kto wie – Realme ostatnio pędzi do przodu w szalonym tempie i taka zmiana wcale nie powinna być zaskoczeniem.

źródło

Amadeusz Cyganek

Najnowsze artykuły

  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Flagowy Pixel na pierwszych zdjęciach. Ma być tańszy, ale kopiuj wklej trwa w najlepsze

Google Pixel 10 Pro Fold pozuje pierwszych grafikach. Ma być tańszy od poprzednika – a…

1 kwietnia 2025
  • Promocje

Klon Bloodborne do kupienia w promocji na Steam. To zaskakująco dobra oferta

Klon Bloodborne – Thymesia, czyli brutalna gra akcji RPG trafiła na ciekawą 60% zniżkę. Ta…

1 kwietnia 2025
  • Apple
  • iOS
  • Newsy

Mamy Apple Intelligence w domu. Ogromna aktualizacja iOS 18.4 w Polsce

Nareszcie doczekaliśmy się Apple Intelligence także w Europie, czyli również w Polsce. Apple udostępnia swoje…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Chciałbym powiedzieć Wam, że mieliście rację, a ja się myliłem. Niestety, ale nie w przypadku tych Samsungów

Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

50 MP z OIS, 5600 mAh, IP69, a cena to tylko 1100 złotych. Fajny telefon w dobrej cenie

vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Mały, ale wariat. To nie moje słowa, tylko producenta, ale tu z OnePlusem trudno się nie zgodzić

Premiera najciekawszego kompaktowego smartfona już w tym miesiącu. OnePlus 13T został już potwierdzony przez producenta.…

1 kwietnia 2025