Samsung opatentował tablet, na który patrzy się z szeroko otwartymi oczami. Jego asem w rękawie jest składany wyświetlacz – czy to będzie bat na iPada?
Składane smartfony to dział, w którym Samsung pokłada ogromną nadzieję. Koreański moloch przeznaczył sporą część budżetu na produkcję telefonów Galaxy Z Fold i Z Flip, a do tego zdecydował się przełożyć premierę flagowców Galaxy Note na kolejny rok – wszystko przez elastyczne ekrany i ich przyszłość.
Wprawni Maniacy mogli się domyślać, iż Samsung nie poprzestanie na produkcji samych smartfonów i w końcu zastosuje zginaną matrycę w innym typie urządzenia. Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, gdyż twórca uzyskał ogólnoświatową ochronę patentu na składany tablet.
Galaxy Tab Fold może być istnym przełomem w świecie tabletów i zagrożeniem dla iPada, który od lat dominuje w swoim gatunku. Co więcej, zdobyty przez Samsunga patent przedstawia bardzo realistyczne urządzenie z koncepcją opracowaną od A do Z.
Premiera jest zatem kwestią czasu, a klienci otrzymają zgrabnie rozkładany gadżet z wielkim wyświetlaczem bez żadnej skazy. Samsung wymyślił, iż obudowa tabletu będzie bardzo cienka, natomiast port USB typu C i głośnik zostaną umieszczone bardzo blisko zawiasu znajdującego się na samym środku.
Koreańczycy zakładają obecność tylko jednego wyświetlacza składanego do wewnątrz – w zminimalizowanej formie będzie on dobrze chroniony przed zarysowaniami i upadkami. To nieco inna koncepcja w porównaniu do smartfona Galaxy Z Fold cechującego się dwoma odrębnymi ekranami.
Składany tablet będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ dopiero wkraczamy w okres rozwoju wielkich wyświetlaczy – kilka lat temu dotarły one do smartfonów, a teraz pora na powiększenie tabletów. Samsung, jak w każdej innej dziedzinie, chce być pionierem w uczynieniu tabletów elastycznymi.
https://www.gsmmaniak.pl/1217785/chrome-na-androida-google-nowosci-ar/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung Galaxy S24 Ultra otrzymał już aktualizację do OneUI 7. Sprawdziłem nowe oprogramowanie i odpowiadam,…
Oficjalnie zapowiedziano premierę vivo X200s, która odbędzie się za kilkanaście dni. Tani flagowiec ma być…
vivo oficjalnie zaprezentowało nowy smartfon vivo V50e. Urządzenie wyróżnia się trzema aparatami 50 MP, zakrzywionym…
HONOR Pad V9 to elegancki tablet z ekranem 144 Hz i ośmioma głośnikami, który kusi…
Snapdragon 8s Gen 4 ujawnił wyniki benchmarków przed premierą. Są zadziwiająco dobre, dorównują Snapdragonowi 8…
Najnowsze informacje wskazują na to, że Samsung Galaxy Z Fold 7 będzie mocno różnił się…