Apple zaprezentowało swoją wiosenną ofertę nowości. Pojawił się fioletowy iPhone 12, wyczekiwane akcesoria lokalizacyjne AirTags, przeprojektowany iMac w aż siedmiu kolorach czy nowy iPad Pro z układem M1. Nowości i zmian było jednak znaczenie więcej!
Spis treści
Apple Card, Podcasty i… fioletowy kolor iPhone’a 12!
Pierwsza konferencja Apple w 2021 roku odbyła się 20 kwietnia i przyniosła kilka nowości. Początek konferencji zaczął się od zmian w ofercie Apple Card, którą przedstawił sam Tim Cook. Następną wzmianką było pokazanie przeprojektowanie aplikacji do podcastów.
Pojawiły się płatne subskrypcje i kilka innych nowości. Szybką wzmianką było także wprowadzenie do oferty fioletowego iPhone’a 12.
AirTags – lokalizatory od Apple
Swoją prezentację w końcu miały także AirTags. Niewielkie akcesoria będzie można spersonalizować. Wbrew pozorom była to bardzo szybka prezentacja tych niewielkich urządzeń. Mają one jednak dobrze się prezentować, pozwalać na lokalizację utraconych elementów za pomocą układu U1 i popularności urządzeń Apple.
Cena? 29 dolarów. Za cztery w pakiecie zapłacimy 99 dolarów. Dostępność – od 30 kwietnia.
Apple TV 4K z układem A12 Bionic i nowym pilotem
Następnie Apple zaprezentowało nowy sezon swoich seriali, jak Ted Lasso i nowości w Apple TV.
Układ A12 Bionic trafił do Apple TV 4K. W pudełku znajdzie się także nowy, przeprojektowany pilot i możliwość skalibrowania kolorów telewizora dzięki użyciu iPhone’a i jego sensorów.
Nowy, kolorowy iMac – przypomina iPada i iPhone’a
Apple zaprezentowało poważną zmianę w linii iMaca. Firma zdecydowała się wprowadzić układ M1 do iMaca, przeprojektować jego wnętrze, jak również dodać nowe kolory (aż siedem wariantów) pokrywające całe urządzenie. Od teraz iMac jest niczym tęcza, z której możemy wybrać kolor, który nas interesuje.
Bryła urządzenia wiernie przypomina iPhone’a 12 i iPada Air czy Pro. Dodatkowo mamy 24-calowy ekran z True Tone. Doczekaliśmy się także kamerki FaceTime w jakości 1080p.
Dostępne są tylko 4 porty USB-C, wejście mini-jack czy magnetyczne złącze ładujace. Uaktualniona została jeszcze także klawiatura Magic Keyboard z nowymi klawiszami czy Touch ID. Magic Keyboard, Mouse, czy Trackpad – wszystkie te akcesoria uzyskały odpowiednią kolorystykę.
To, co jednak robi wrażenie to fakt, że nowy iMac jest bardzo cienki i posiada sześć nowych głośników.
Cena – od 1499 dolarów za podstawowy model. Zamówienia ruszą od 30 kwietnia, a pierwsze egzemplarze dotrą do klientów w połowie maja.
iPad Pro z układem M1 i 5G na pokładzie
Apple zdecydowało się wprowadzić także układ M1 na pokład iPada Pro. Firma pochwaliła się, że dzięki temu mamy chociażby 1500 razy szybsze przetwarzanie grafiki niż w poprzednim modelu. Dodajmy do tego pojawienie się modelu z pamięcią wewnętrzną 2 TB. W złączu USB-C pojawiło się także wsparcie dla Thunderbolt.
Do iPada Pro wprowadzono także moduł 5G. Wygląda więc na to, że Apple widzi w iPadzie Pro coś więcej niż tylko tablet. Aż jestem ciekawy, jak faktycznie rozwinie się sprzedaż po powyższych zmianach.
Z przodu urządzenia pojawiła się dodatkowa 12Mpix kamera Ultra Wide. Jest ona potrzebna do Center Stage. To kolejny pomysł Apple, w którym rozmawiając z iPada i przesuwając się poza ekran, iPad automatycznie zeskaluje obraz i przesunie fokus w bok, który się przesunęliśmy, przybliży lub oddali obraz.
W iPadzie Pro pojawił się także wyświetlacz Liquid Retina XDR z jasnością dochodzącą do 1600 nitów. Jak można zauważyć, tego typu technologia znana jest z poprzednich urządzeń Apple z wyświetlaczem XDR. W wyświetlaczu jest 10 tysięcy ledowych diod, które odpowiadają za odpowiednie doświetlenie obrazu.
Do kolekcji odświeżonych nowości pośród akcesoriów trafia także białe Folio Keyboard, jak również poprawiony Apple Pencil.
Cena? Za 11-calowy model zapłacimy 799 dolarów, a 1099 dolarów za 12.9-calowy. Zamówienia ruszają od 30 kwietnia, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w drugiej połowie maja.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.