Testowałem kilka smartwatchy od Fibit i bez dwóch zdań to urządzenia wybitne, choć nie dla każdego. Fitbit Luxe może jednak dokonać czegoś więcej i … pojawić się na nadgarstkach osób, które dotąd nie interesowały się wearables!
Pisząc o marce Fitbit jestem w komfortowej sytuacji – to jedne z urządzeń, które mają na siebie pomysł w każdym szczególe i których nie sposób pomylić z konkurencją.
Fitbit – smartwatch wymyślony na nowo?
Miałem okazję spędzić po kilka tygodni zarówno z Versa 3 (test Fitbit Versa 3), jak i Sense (test Fitbit Sense): choć na co dzień korzystam z rozwiązania Suunto, to właśnie smartwatche amerykańskiego producenta brałbym pod uwagę, szukając czegoś nowego.
W zasadzie to zegarki, których poważniejszą wadę można wskazać niemal z automatu i będzie nią rzecz jasna przeciętny procesor, okresowo powodujący jakiegoś laga.
Poza tym minusem to prawdziwie inteligentne urządzenia, których oprogramowanie, intuicyjność i stopień interakcji z użytkownikiem mogą spowodować u konkurencji wysypkę z zazdrości.
Fitbit kusi całościowym spojrzeniem na samopoczucie. Znajdziemy tu:
- szczegółowe analizy snu wraz z SpO2 i monitorowaniem temperatury,
- rozbudowane podsumowania treningowe,
- szczegółowe raporty zdrowotne.
Miałem wrażenie, że w połączeniu z dyskretnym designem i prostotą użytkowania Sense i Versa są smartwatchami mogącymi spodobać się nie tylko fanom wearables i coś mi mówi, że w przypadku najnowszego modelu w postaci Luxe to będzie niemal pewnik!
Fitbit Luxe – przepis na przekonanie nieprzekonanych?
Świeżynka ze stajni Fitbit to tym razem nie smartwatch, a inteligenta opaska. Oczywiście ta forma nie jest dla producenta niczym nowym (dość wspomnieć Charge), ale w tej odsłonie wygląda wręcz onieśmielająco.
Nie będzie to zasługa wyłącznie kolorowego wyświetlacza, smukłej obudowy i oryginalnego designu, ale też akcesoryjnych bransoletek marki gorjana, które pomogą zamienić urządzenie w wysmakowaną biżuterię.
Jak zwykle w przypadku marki podstawą są Metryki Zdrowotne, pozwalające wychwycić zwiększony stres, zmęczenie lub potencjalne oznaki choroby.
Aby w pełni skorzystać z mocy Fitbita, musimy korzystać z aplikacji w wersji premium: choć wraz z zakupem Luxe otrzymujemy 6-miesięczny okres bezpłatnie, to już po jego zakończeniu zapłacimy za niego niemało, bo 8,99 euro miesięcznie lub 79,99 euro rocznie.
Trzeba powiedzieć wprost: jak na polskie warunki to zwyczajnie dużo, tym bardziej że na komercyjne aplikacje zdrowotne – kiedy konkurencja udostępnia wszystko za darmo – jeszcze zwyczajnie nie przyszedł czas.
Rzućmy okiem na możliwości Fitbit Luxe:
- żywotność baterii do 5 dni użytkowania,
- spersonalizowane pomiary kluczowych wskaźników zdrowotnych w aplikacji premium,
- narzędzia do zarządzania stresem, automatyczne wykrywanie aktywności fizycznej, śledzenie snu,
- szczegółowa analiza Oceny Stresu (Fitbit Premium),
- dostęp do prawie 200 treningów i sesji mindfulness (Premium),
- bezpłatny dostęp do widoku tygodniowego Wskaźników Zdrowotnych (częstość oddechów, zmienność tętna, tętno spoczynkowe, a wkrótce wahania temperatury skóry oraz nasycenie krwi tlenem),
- zapisywanie posiłków, nawodnienia, masy ciała, śledzenie Zdrowia Kobiet,
- dostęp do ponad 60 nowych treści dotyczących żywienia (Premium),
- funkcja śledzenia poziomu glukozy we krwi (na razie tylko w USA, obsługuje import z innych urządzeń),
- powiadomienia o połączeniach, wiadomościach tekstowych i pochodzących z innych aplikacji.
Opaska wydaje się być strzałem wymierzonym w te osoby, które dotąd wahały się nad zakupem wearables. Luxe jest dyskretna, elegancka, kusząca przede wszystkim płeć piękną i zapewniająca niemal wszystko to, do czego przyzwyczaił nas Fitbit.
To może być hit – o ile przełkniemy sporą (jak na smartbanda!) cenę, wynoszącą 749 zł i abonament za aplikację w wersji premium.
Ceny Fitbit Luxe
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.