>
Kategorie: Gry i aplikacje Newsy Nokia Windows Phone

Nokia zapowiedziała nowe aplikacje dla Windows Phone

Nie jest żadną tajemnicą, że głównym graczem na rynku słuchawek pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone, jest fiński koncern Nokia. Smartfony rodziny Lumia na tle konkurencji wyróżniają się przede wszystkim autorskimi aplikacjami z serii Nokia Collections, wśród których znajdziemy: Nokia Maps, Nokia Transport, Nokia Reading czy Nokia TV. Jednak wraz z premierą najnowszej odsłony mobilnych okienek indywidualność odejdzie w zapomnienie.

Od jesieni tego roku, każdy kto zdecyduje się na zakup smartfona z Windows Phone 8, otrzyma preistalowane aplikacje Nokia Drive, Nokia Maps czy też rozbudowaną funkcjonalność aparatu. Aby stać się w dalszym ciągu rywalem dla pozostałych producentów – HTC, Samsunga oraz Huawei – firma zapowiedziała nowe aplikacje oraz kilka aktualizacji już istniejących, wśród których znajdziemy:

  • Nokia Play To – aplikacja umożliwi współdzielenie treści multimedialnych za pośrednictwem wsparcia dla technologii DLNA z kompatybilnymi odbiornikami HDTV oraz innym sprzętem wspierającym te technologię
  • Nokia Counters – aplikacja pozwoli na monitorowanie czasu połączeń, wysłanej liczby wiadomości czy transferu danych. Dodatkowo pozwoli na ustawieni ograniczeń oraz na sprawdzenie statystyk dotyczących komunikacji z danym kontaktem.
  • Aplikacja Aparat, doczeka się aktualizacji wyłącznie na smartfonach Nokia. Do dyspozycji otrzymacie samowyzwalacz, możliwośc wykonywanie zdjęć panoramicznych w jeszcze łatwiejszy sposób czy funkcję Smart Group shot, która pomoże przy wykonywaniu zdjęć grupowych, dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom firmy Scalado.
  • Nokia Maps pozwoli na przesyłanie zdjęć, napisanie recenzji na temat danego miejsca czy też umożliwi synchronizację ulubionych z komputem.
  • Nokia Transport wzbogacona zostanie o możliwość przypięcia do ekranu głównego w postaci kafelka lokalizacji, co pozwoli na szybsze uzyskanie informacji na temat środków komunikacji w danym miejscu

Nowe aplikacje oraz aktualizacje już istniejących powinny pojawić się w przeciągu najbliższych kilku tygodni w sklepie z aplikacjami Windows Marketplace.

źródło: gsmarena

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Wiemy, kiedy zadebiutują bestsellery Samsunga. Polskie sklepy zatrzęsą się w posadach od kolejek po te telefony

Specyfikacja Samsunga Galaxy A56, A36 i A26 5G została potwierdzona przed premierą. Znamy też konkretną…

23 lutego 2025
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Cienki jak brzytwa, mocny jak tur. Taki będzie Mini flagowiec, którego kupisz w Polsce

Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Ulefone

1″ aparat, 16 GB RAM, 1 TB, 120 Hz ekran i 120W ładowanie we flagowcu z 2 ekranami i baterią 10600 mAh. Po co Ci droższy smartfon?

Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony

Samsung jest 100 lat za Chińczykami. Liczby pokazują dominację Huawei, vivo i Honora

Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…

22 lutego 2025
  • Promocje

Najbardziej opłacalny Samsung w Polsce staniał tak bardzo, że niedługo zaczną dodawać go do płatków

Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…

22 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

iPhone 17 Air znów zawodzi. Nie będzie taki, jakbyśmy chcieli

Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…

22 lutego 2025