Oficjalnej premiery doczekała się seria OPPO Reno 6. Składa się ona z trzech przedstawicieli. Znamy specyfikacje i ceny OPPO Reno 6, OPPO Reno 6 Pro i OPPO Reno 6 Pro+. To całkiem ciekawe urządzenia, ale czy pojawią się w Polsce w takiej formie?
Spis treści
OPPO nie odpoczywa i bombarduje nas nowymi telefonami z serii Reno. Do portfolio producenta dołączyły właśnie trzy nowe modele: OPPO Reno 6, OPPO Reno 6 Pro i OPPO Reno 6 Pro+. Poznaj ich specyfikacje i ceny.
OPPO Reno 6 to najsłabszy smartfon z serii, ale wcale nie słaby. Jego sercem jest świeży jak poranna rosa MediaTek Dimensity 900, wykonany w 6nm. Ma on w sobie rdzenie Cortex-A78 o taktowaniu 2,4 GHz. Testy benchmarkowe podpowiadają, że wydajnościowo jest to odpowiednik Snapdragona 860 z POCO X3 Pro.
Producent przygotował dwa warianty Reno 6: 8/128 GB i 12/256 GB. Pamięć występuje tutaj w typie LPDDR4x i UFS 2.1. Przestrzeni na pliki nie da się rozbudować, gdyż zabrakło slotu na karty pamięci.
Ważnym elementem specyfikacji OPPO Reno 6 jest ekran AMOLED o odświeżaniu 90 Hz. Ma on 6,43 cala i rozdzielczość Full HD+. Co do aparatu, to dostajemy zestaw złożony z jednostki głównej 64 MP (OmniVISION OV64B), szerokiego kąta 8 MP (pole widzenia 119 stopni) i dwóch oczek po 2 MP.
Na wyposażeniu Reno 6 znajdziemy także: baterię 4500 mAh z ładowaniem 65W, Dual SIM, czytnik w ekranie, modem 5G, Wi-Fi 6 802.11 ax, Bluetooth 5.2 czy NFC. Wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 156,8 × 72,1 × 7,59 mm i wadze 182 gramów.
Idziemy o krok dalej. OPPO Reno 6 Pro i OPPO Reno 6 Pro+ to niemal bliźniacze modele. Różnią się tak naprawdę tylko zapleczem fotograficznym i procesorem, minimalnie także baterią i wymiarami. W tym pierwszym przypadku wygląda to tak:
Bateria w Reno 6 Pro ma 4300 mAh, a w Reno 6 Pro+ już 4500 mAh. Tymczasem procesory to odpowiednio MediaTek Dimensity 1200 i Snapdragon 870. Pamięć RAM to ciągle LPDDR4x, ale pamięć na dane podskoczyła już do UFS 3.1.
Wymiary OPPO Reno 6 Pro to 160 × 73,1 × 7,6 mm, przy wadze 177 gramów. Reno 6 Pro+ jest 0,8 mm wyższy, 0,6 mm węższy i 0,4 mm grubszy, a do tego 11 gramów cięższy.
Poza tym dostajemy to samo, czyli ekran AMOLED 6,55 cala o odświeżaniu 90 Hz, ładowanie 65W, USB typu C, Dual SIM, Wi-Fi 6 802.11 ax, Bluetooth 5.2, GPS, NFC i system Android 11 z ColorOS 11.
No dobrze, skoro znamy specyfikacje, to teraz pora na ceny. Prezentują się one następująco (podane kwoty nie uwzględniają naszych podatków):
Seria Reno 6 zapewne trafi do sprzedaży w Polsce, a już zwłaszcza bazowy model. Nie wiem jednak, czy dane techniczne globalnych wersji będą się pokrywały ze specyfikacja wariantów chińskich. OPPO dość często wymienia procesory na inne.
Wszystko wyjaśni się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Przypominam, że OPPO Reno 5 trafił do sprzedaży w Polsce pod koniec marca, czyli trzy miesiące po premierze na rodzimym rynku producenta.
Jeśli OPPO zachowa podobny schemat działania, to Reno 6 pojawi się w naszym kraju dopiero pod koniec wakacji lub jeszcze później.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Tak wygląda cała seria Apple iPhone 17! Masz okazję sprawdzić design modeli iPhone 17, iPhone…
Wciągający FPS – Turbo Overkill kupicie teraz za niecałe 15 zł w jednym z popularnych…
BNP Paribas ostrzega wszystkich swoich klientów. To jedna z tych wiadomości, których nie można zignorować,…
Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…