Do sprzedaży w Polsce trafił Samsung Galaxy A22 – znamy jego cenę. Galaxy A22 to chyba jedyny smartfon do 1000 złotych, który oferuje optyczną stabilizację obrazu. Ma też ekran AMOLED 90 Hz. Pytanie tylko, czy kompromisy nie są zbyt bolesne?
Optyczna stabilizacja obrazu to jeden z tych elementów wyposażenia, który chciałby mieć na swoim smartfonie każdy ManiaK. Niestety, OIS czasami nie mają nawet niektóre flagowce (głównie te tańsze z Chin), a jego obecność w średniakach to niezwykle rzadko spotykane zjawisko.
Ostatnio w tym temacie podziałał coś Samsung. Optyczną stabilizację znajdziemy w Galaxy A52 za 1599 złotych. Trzeba przyznać, że to dość imponujące. To nie pierwszy taki przypadek w wykonaniu Koreańczyków – wystarczy przypomnieć sobie Galaxy A5 na 2016 rok.
Tym razem Samsung przebił kolejną granicę.
Samsung Galaxy A22 w Polsce – znamy cenę
Do sprzedaży w Polsce trafił Samsung Galaxy A22 – odnalazłem go w sklepie Media Expert, więc siłą rzeczy jest też w Electro i Avans.
Wszyscy trzej sprzedawcy zgodnie podają cenę 949,99 złotych. Niemal na pewno jest to oficjalna cena Galaxy A22 w Polsce, gdyż TERG S.A. to autoryzowany partner Samsung Polska.
Warto wiedzieć, że Galaxy A22 to nie Galaxy A22 5G, który również niedawno trafił do Polski. Ten drugi teoretycznie jest mocniejszy, ale droższy i znacznie mniej wyjątkowy.
Specyfikacja Galaxy A22
To, co zdecydowanie najbardziej wyróżnia Galaxy A22, to rzecz jasna optyczna stabilizacja obrazu w aparacie głównym, o której już wspominałem. Nie kojarzę, by jakikolwiek inny nowy smartfon w tej cenie oferował OIS. Jakiś czas temu chwaliła się nim Motorola One Vision, ale była droższa.
Pełne zaplecze fotograficzne Galaxy A22 prezentuje się następująco:
- jednostka podstawowa 48 MP, OIS, f/1.8,
- obiektyw ultraszerokokątny 8 MP o polu widzenia 123 stopni,
- sensor makro i czujnik głębi po 2 MP,
- kamerka selfie 13 MP.
Inny mocnym, ale już nie idealnym elementem wyposażenia Galaxy A22 jest ekran. To 6,4-calowa matryca Super AMOLED Infinity-U i to o odświeżaniu 90 Hz. Niestety, rozdzielczość to tylko HD+ (1600×720), więc o idealnej ostrości wyświetlanego obrazu nie ma mowy.
Na pozytywną opinię zasługuje też akumulator o pojemności 5000 mAh. Czas pracy powinien być solidny. Szkoda tylko ładowania – 15W nie imponuje.
Jeszcze słabiej prezentują się podzespoły. MediaTek helio G80 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci to tylko minimum w tej cenie – wśród smartfonów do 1000 złotych znalezienie czegoś znacznie mocniejszego jest dziecinnie proste.
Na wyposażeniu Galaxy A22 znajdziemy także: NFC, USB typu C, czytnik kart pamięci, slot na karty pamięci, Dual SIM, Bluetooth 5.0, GPS, Wi-Fi ac (2,4 i 5 GHz) czy system Android 11 z nakładką One UI. Wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 159,3 x 73,6 x 8,4 mm i wadze 186 gramów.
Polecamy:
Jaki telefon kupić w 2024 roku? Polecam modele najbardziej opłacalne w Polsce
Ceny Samsung Galaxy A22
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.