Niespodzianka! WhatsApp jednak nie będzie w żadnym stopniu limitować funkcjonalności komunikatora użytkownikom, którzy nie zaakceptują nowego regulaminu aplikacji.
Miejmy nadzieję, że to już ostatnia część tej przydługiej opowieści o WhatsAppie. Jak zapewne pamiętacie, na początku tego roku WhatsApp poinformował o zmianach w polityce prywatności, tym samym zmuszając aktywnych i nowych użytkowników do zaakceptowania regulaminu, według którego ich dane trafiać mogły w ręce Facebooka.
Oburzeni użytkownicy tłumnie zrezygnowali z korzystania z komunikatora, wybierając bezpieczniejsze aplikacje, a wiele krajów również dało do zrozumienia, że nie godzi się na takie rozwiązanie. WhatsApp mimo wszystko próbował tłumaczyć, dlaczego nowe zasady nie zaszkodzą użytkownikom, a 15 maja regulamin wszedł w życie. Nie obyło się jednak bez zmian.
WhatsApp ogłosił bowiem, że jednak nie zmusi nikogo do akceptacji nowych zasad. Zamiast tego komunikator stopniowo ograniczy funkcjonalność tym, którzy nie zgodzą się na nowy regulamin.
I tak po wielu miesiącach docieramy do chwili obecnej, czyli sierpnia 2021 roku. To właśnie teraz WhatsApp informuje, że zaakceptowanie nowego regulaminu będzie opcjonalne.
Na ten moment twórcy planują wprowadzić obowiązek akceptacji nowych zasad jedynie w przypadku, gdy użytkownik chce korzystać z opcji wymiany wiadomości z kontami biznesowymi – WhatsApp Business.
Pozostali, którzy korzystają z komunikatora jedynie do kontaktu z bliskimi, nie tylko nie muszą akceptować nowych zasad, ale również WhatsApp nie będzie im limitował w żadnym stopniu dostępu do aplikacji.
Czy to rozwiązanie pomoże WhatsApp’owi znów zdobyć popularność? Najprawdopodobniej użytkownicy, którzy zrezygnowali z komunikatora i tak już do niego nie wrócą. Ostatnie miesiące pokazały, jak bardzo każda kolejna decyzja twórców spotykała się z dezaprobatą użytkowników, a bezpieczniejsze alternatywy dla aplikacji (takie jak Telegram czy Signal) cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród internautów.
https://www.gsmmaniak.pl/1251551/huawei-challenge-konkurs-nagrody/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…