>
Kategorie: Newsy Realme Telefony

Być może o nich zapomniałeś, a to jeden z tych telefonów powinieneś kupić zamiast taniej konkurencji

realme 8i i realme 8s to tanie telefony z bogatym wyposażeniem. Pierwszy stawia na aparat, drugi na wydajność i 5G. Oba oferują świetne baterie i powinny zadebiutować 9 września.

Choć w sieci już huczy od doniesień na temat kolejnej generacji średniaków chińskiego producenta, to do ich debiutu zostało jeszcze trochę czasu. Zanim to nastąpi, premierę będą miały realme 8i oraz realme 8s. To średniaki stworzone, by konkurować z Redmi na każdym polu.

realme 8s to gratka dla fana wydajności w niskiej cenie

Zacznijmy od wyżej pozycjonowanego modelu. realme 8s będzie tanim modelem z obsługą sieci 5G. Zapewni to procesor MediaTek Dimenisty 810, który w testach benchmarkowych wypada o ponad 20% lepiej od i tak mocnego poprzednika. Mocy mu nie zabraknie, a wsparcie w wielozadaniowości zapewni 8 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 128 GB, a nad wszystkim czuwa Android 11.

Zaplecze fotograficzne to 64 MP obiektyw główny oraz dwa rozczarowania, czyli sensory o rozdzielczości 2 MP do makro i głębi. Szkoda, że nie ma znacznie bardziej przydatnego szerokiego kąta. Ekran to niemal na pewno IPS, bo na bocznej krawędzi znajdziesz czytnik linii papilarnych. Nie zabraknie za to odświeżania na poziomie 90 Hz – to matryca o przekątnej 6.5 cala.

Wraz z procesorem wykonanym w 6 nm litografii powinno się to przełożyć na kapitalny czas pracy. realme 8s zostanie bowiem wyposażony w ogniwo 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 33W.

realme 8i będzie kusił aparatem

Przejdźmy do realme 8i. W tym przypadku producent nieco mocniej stawia na fotografię, pozbywając się jednocześnie 5G. Główna matryca ma 50 MP i nie jest wykluczone, że to ten sam sensor, co w OnePlus Nord 2. Co ciekawe, tutaj również znajdziemy baterię o pojemności 5000 mAh, ale z niewiadomych przyczyn szybkość ładowania ograniczono do 18W.

Tym powodem raczej nie jest procesor. MediaTek Helio G96 to świeżutki układ i nigdzie nie znalazłem informacji, by nie wspierał szybszego ładowania. Na pewno wspiera za to wyświetlacze 120 Hz i właśnie taki panel znajdziemy na froncie realme 8i. Ma przekątną 6.6 cala. Przy odpowiedniej wycenie może być naprawdę interesującym wyborem dla tych, którzy w tanim telefonie fotografię stawiają na pierwszym miejscu.

https://www.gsmmaniak.pl/1371627/jaki-telefon-do-1000-zl-kupic-najlepsze-smartfony-2023/

Źródło

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

SD8Elite, 4x 50 MP, 6000 mAh i 16 GB RAM. To nie flagowiec, a cudeńko nastwione na fotografię

OPPO Find X8 Ultra może namieszać na rynku flagowców podobnie jak OPPO Find N5. Najmocniejszy…

21 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony

Takie telefony najchętniej kupuje Niemiec, Włoch, Francuz, Hiszpan i Anglik. Zaskoczony?

Sprzedaż smartfonów w Europie nareszcie idzie w górę. Przy okazji możemy zobaczyć, jakie telefony najchętniej…

21 lutego 2025
  • Promocje

Gdybym miał kupić smartwatch z WearOS, to tylko ten z genialną baterią. I tylko w tej promocji za 580 złotych

OnePlus Watch 2R za 580 złotych w promocji to najlepszy smartwatch z WearOS, jaki możesz…

21 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

Takich niedrogich średniaczków z 6500 mAh i AMOLED 120 Hz chciałbym więcej w Polsce

vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…

21 lutego 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

YouTube Premium Lite to najbardziej bezużyteczna usługa od czasów paszportu Polsatu

YouTube Premium Lite jest dowodem na to, że cykl życia telewizji w internecie się zakończył.…

21 lutego 2025
  • Redmi
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia
  • Xiaomi

Czy nowy średniak Xiaomi to pogromca flagowców?! Test Redmi Note 14 Pro+ 5G bez ściem

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G łączy najnowsze technologie z flagowym wykonaniem. Smartfon Xiaomi posiada…

21 lutego 2025