>
Kategorie: Honor Newsy Telefony

Powracająca marka smartfonów zmusiła Xiaomi do oddania podium. USA chce nagrodzić ich banem!

Honor dopiero co powrócił na rynek, a już może z niego zniknąć. USA po raz kolejny zastanawia się nad nałożeniem bana na chińskiego producenta. Sęk w tym, że nie bardzo mają ku temu powody.

Amerykanom najwyraźniej nie spodobała się furtka, której Huawei użyło do ocalenia marki Honor przed brakiem dostępu do technologii rodem z USA. Szukają już nowych sposobów, by pozbyć się ich z rynku. Niedługo może się okazać, że chiński producent nie nacieszy się długo spektakularnym powrotem i zrzuceniem Xiaomi z podium.

Huawei sprzedało Honora, żeby mogli spokojnie oferować telefony z 5G z procesorami Qualcomma, a ich użytkownicy mogli korzystać z pełnego wachlarza usług Google bez uciekania się do instalowania ich we własnym zakresie.

Póki co plan się powiódł, a nowe modele faktycznie mają do nich dostęp i są oparte o topowe SoC na rynku. Szkoda, że nadal są niedostępne w Polsce, ale to temat na inny dzień.

Czym Honor zasłużył sobie na bana?

Są jednak tacy kongresmeni w USA, którzy nie wierzą, że Huawei nie pociąga za sznurki w odrodzonym Honorze. Pewnie nawet mają rację, ale bez żelaznych dowodów ciężko będzie tak po prostu wyrzucić ich poza margines dostaw. Sęk w tym, że nikt za bardzo nie wie, po co to robią. Czysta złośliwość?

Zasadniczym powodem nałożenia bana na Huawei było uniknięcie partycypowania Chin w budowie sieci 5G na terenie Stanów Zjednoczonych. Zgoda, to jest jakiś argument. Sęk w tym, że Honor nie próbuje uczestniczyć w instalowaniu takiej infrastruktury. Nie sprzedają również smartfonów na terenie USA. Powodów nie ma i kolejne tygodnie pokażą, czy USA uda się coś zdziałać.

Więcej na temat ostatnich sukcesów marki Honor w Chinach przeczytasz poniżej. To imponujący wynik, bo ten producent wcale nie zalewa rynku nowościami. Najwyraźniej USA nie jest ich fanem i szukają kolejnego sposobu, by pozbyć się ich na dobre.

https://www.gsmmaniak.pl/1252322/honor-wyniki-chiny/

Źródło

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Cienki jak brzytwa, mocny jak tur. Taki będzie Mini flagowiec, którego kupisz w Polsce

Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Ulefone

1″ aparat, 16 GB RAM, 1 TB, 120 Hz ekran i 120W ładowanie we flagowcu z 2 ekranami i baterią 10600 mAh. Po co Ci droższy smartfon?

Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony

Samsung jest 100 lat za Chińczykami. Liczby pokazują dominację Huawei, vivo i Honora

Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…

22 lutego 2025
  • Promocje

Najbardziej opłacalny Samsung w Polsce staniał tak bardzo, że niedługo zaczną dodawać go do płatków

Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…

22 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

iPhone 17 Air znów zawodzi. Nie będzie taki, jakbyśmy chcieli

Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…

22 lutego 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Nowa Motorola już na horyzoncie. Producent spieszy się z premierą

Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…

22 lutego 2025