Myślę, że możemy pochwalić Google za rozwój swojej aplikacji Mapy Google. Już niebawem trafi do niej kolejna nowość, która nieco ułatwi nam korzystanie z niej. Sprawdź, jak wyglądać będą nowe, odświeżone widżety!
Do Map Google w niedługim czasie trafi niezwykle przydatne rozwiązanie. Nowe widżety, które wracają do łask w Androidzie 12, na stałe zagoszczą też w naszej nawigacji.
Odświeżona funkcja dostępna będzie zarówno dla użytkowników smartfonów pracujących na Androidzie 12, jak i 11. Jak dokładniej wyglądać będzie ta funkcjonalna nowość?
Użytkownicy mogą liczyć na większą przejrzystość, która przyspieszy korzystanie z aplikacji. Pierwsi posiadacze smartfonów z Androidem natrafili już u siebie na nowe widżety – dzięki nim możemy bliżej przyjrzeć się nowościom.
Bystre oko zauważy, że nowe widżety przypominają te, które znajdziemy też w aplikacji od Google dla systemu iOS. Warto zaznaczyć, że będą się one różniły między sobą w zależności od wersji Androida, na jakiej działa nasz smartfon.
Posiadacze Androida 11 skorzystają z nowych widżetów w odcieniach standardowych, Android 12 da natomiast możliwość ich personalizacji. Użytkownicy będą mogli wybrać motywy i odcienie pasujące do całości stylu naszego smartfona (więcej o Material You).
Nowy widżet pozwoli nam szybciej wybrać cel naszej podróży. Siatka ułatwi nam wybór zapisanych już lokalizacji oraz destynacji takich jak sklepy, restauracje czy stacje benzynowe. Do tego pasek wyszukiwania pozwoli na odnalezienie dowolnego wybranego przez nas miejsca.
Według najnowszych doniesień, odświeżony widżet wyszukiwania trafi do Map Google w wersji 11.3.0 – na ten moment jest ona dostępna dla nielicznych, jednak już niedługo powinno się to zmienić.
https://www.gsmmaniak.pl/1262898/sroda-z-moj-orange-prezent-videopass/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…
iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…
Casio AEQ120W to prawie G-Shock. Poza bardzo zbliżoną obudową ma baterię na 10 lat i…
Na polski rynek wkracza właśnie nowa linia produktowa znanego producenta - Baseus PicoGo. Mowa o…