Honor świętuje 8 lat na rynku! Z tej okazji producent chwali się swoimi osiągnięciami – z ośmioletniego smartfona marki wciąż korzysta całkiem szerokie grono użytkowników!
Smartfony Honor (niegdyś submarki Huawei) obecne są na rynku już od 8 lat. Od 2013 roku wiele się zmieniło, a od niedawna firma stała się samodzielną marką, niezależną od Huawei (to wszystko oczywiście po to, aby ratować się przed restrykcjami USA).
8 lat na rynku to dobry czas na kilka podsumowań. Z tej okazji szef marketingu marki podzielił się w sieci kilkoma ciekawostkami.
Jiang Hairong zdradził, że w okresie swojej działalności Honor marka sprzedał na całym świecie już ponad 90 milionów sztuk urządzeń z linii Honor X. Z tego aż 10 milionów trafiło do użytkowników w ciągu ostatniego 1,5 roku.
Dyrektor pochwalił się również innym osiągnięciem – okazuje się, po dziś dzień Honor 3X wciąż ma ponad 40 tysięcy aktywnych użytkowników. To smartfon, który doczekał się premiery końcówką 2013 roku. Jest on już więc obecny na rynku 8 lat!
Honor 3X debiutował wyposażony w wyjmowaną baterię 3000 mAh i 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720 × 1280 pikseli. Napędzał go układ MediaTek MT6592, a za możliwości fotograficzne odpowiadał czujnik 13 MP i kamerka do selfie 5 MP. Całość działała pod kontrolą Androida 4.2.2 z nakładką EMIU 2.
Dziś ta specyfikacja nie robi wrażenia, ale jak na 2013 rok prezentowała się naprawdę sensownie – po dziś dzień na rynek trafiają budżetowe smartfony z podobnymi aparatami.
Te dane pokazują, jak bardzo niektórzy użytkownicy przywiązują się do swoich sprzętów. Problemem dla obecnych posiadaczy Honora 3X bez wątpienia może okazać się wsparcie aktualizacyjne, a raczej jego brak – chyba jedynie Apple może poszczycić się aktualizacją wydaną dla 8-letniego iPhone’a.
Warto dbać o update’owanie naszego telefonu – w ten sposób dbamy również o nasze bezpieczeństwo. Domyślam się też, że posiadacze 8-letniego Honora 3X nie są szczególnie zainteresowane korzystaniem z aplikacji mobilnych – większość z nich wymaga nieco aktualniejszej wersji systemu operacyjnego.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Popularny hit survivalowy – The Long Dark, cieszące się wśród graczy dobrą opinią jest teraz…
Testowane przeze mnie Baseus AirGo to otwarte słuchawki z klipsem na ucho, stworzone dla aktywnych.…
Klienci Orange od jakiegoś czasu mogą otrzymywać wiadomości SMS dotyczące wygasającej umowy – z ich…
Fani gatunku RTS powinni niezwłocznie zapoznać się z ofertą obowiązującą w sklepie ENEBA. Iron Harvet…
vivo oficjalnie powróciło do Polski i to nie były jedyne działania producenta. Właśnie zadebiutował taniutki…
Premiera następcy poskutkowała i Motorola edge 50 Pro jeszcze mocniej staniała w Polsce. Teraz jej…