Jakie są najlepsze rozszerzenia Chrome w 2021 roku? Google samo podpowiada, jak rozszerzyć możliwości swojej przeglądarki do pracy i produktywności.
Końcówka roku to zawsze czas podsumowań, a swoje trzy grosze dorzuciło też Google. Ostatnio opublikowało listę najlepszych rozszerzeń dla swojej przeglądarki Chrome. To prosty sposób, by całkiem za darmo rozszerzyć jej możliwości do pracy, produktywności i rozrywki.
Najlepsze rozszerzenia Chrome: współpraca i komunikacja
Praca zdalna to dla nas już codzienność i cudowanie by było, gdyby zostało już tak na zawsze. Możesz ją sobie uprościć i uprzyjemnić, jeśli wyposażysz swoją przeglądarkę Chrome w następujące rozszerzenia:
- Loom (pobierz od Google) to platforma do komunikacji podobnej do maili, ale w postaci krótkich wideo. Idea stojąca za aplikacją to nagrywanie krótkich materiałów zawierających naszą ekspresję, nagrany ekran lub sam głos. Może się przydać do komunikacji w kwestii analizy tesktów czy kodu.
- Mote (pobierz od Google) to rozszerzenie pozwalające na wygodną i szybką wymianę wiadomości głosowych. Pozwala też na dodawanie głosowych komentarzy do dokumentów. Jest głęboko zintegrowana z aplikacjami od Google – Dokumentami, aplikacją do prezentacji czy nawet z Gmailem. Świetne narzędzie dla tych, którym nie chce się pisać.
- WordTune (pobierz od Google) to narzędzie oparte o AI i uczenie maszynowe, pozwalające na znajdowanie synonimów słów lub prostszych sentencji podczas pisania maili, artykułów lub nawet krótszych wiadomości. Oczywiście najlepiej działa w języku angielskim, po polsku raczej niestety się nie sprawdzi.
Zwiększ swoją produktywność z tymi rozszerzeniami Chrome
Po komunikacji czas na produktywność. Czasami ciężko nam się zmotywować do pracy, a czasami po prostu brakuje nam organizacji. Wyrzuć swój papierowy kalendarz i nie kupuj nowego na 2022 roku, szkoda lasów. Te rozszerzenia pozwolą Ci zorganizować i zoptymalizować cały workflow.
- Forest (pobierz od Google) to rodzaj gry, która pozwali zmotywować się do pracy każdemu, kto lubi… grać. Zasada jest taka – im wydajniej pracujesz i im rzadziej dajesz się rozproszyć, tym więcej drzew rośnie w Twoim lesie. Po sparowaniu z aplikacją na smartfonie możesz w lekki sposób zobaczyć postępy, jakie udało Ci się poczynić w ciągu dnia.
- Dark Reader (pobierz od Google) to tryb ciemny dla każdej strony internetowej. To akurat rozszerzenie, z którego korzystam sam i to na co dzień. Z zasady nienawidzę jasnego trybu i bardzo się cieszę, że mogę z góry wymusić ciemne tła na każdej, dosłownie każdej stronie. Można je szybko wyłączyć w razie potrzeby, jest darmowe i nie gryzie się z innymi rozszerzeniami.
- Tab Manager Plus (pobierz od Google) to zbawienie dla każdego, kto jednocześnie ma pootwieranych dziesiątki kart. Pozwoli Ci na zorganizowanie ich w przejrzyste grupy, podświetlić duplikaty kart i przenosić je pomiędzy oknami.
- Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder (pobierz od Google) pozwala na wygodniejsze robienie zrzutów ekranu i nagrywania pulpitu. Wszyscy wiemy, że na Windowsie nie jest to najwygodniejsze, więc dobre rozszerzenie może być przydatne.
Najlepsze rozszerzenia Chrome dla edukacji
- Kami (pobierz od Google) to taka sala klasowa w sieci. Choć nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, by polski system edukacji po przejściu na naukę zdalną był aż tak rozwinięty, ale może się to przydać podczas korepetycji lub zajęć pozalekcyjnych.
- InsertLearning (pobierz od Google) to narzędzie zintegrowane z Google Classroom. Być może Twoja szkoła lub uczelnia korzysta z tej platformy i pozwoli na skorzystanie z możliwości InserLearning. Możesz dzięki niemu dodawać pytania lub komentarze wprost na dowolną stronę internetową.
- Toucan (pobierz od Google) to dość ciekawa alternatywa dla Duolingo. Jeśli uczysz się nowego języka, to być może zainteresuje Cię to rozszerzenie. Toucan tłumaczy wybrane słowa na dowolnej stronie internetowej na wybrany język, pozwalając Ci uczyć się nowych słów poprzez wychwytywanie ich z kontekstu zdania.
- Rememberry (pobierz od Google) to kolejna gratka dla uczących się języka. Pozwala na tworzenie wygodnych fiszek w błyskawicznym tempie i wspiera ponad 100 języków.
Inne, fajne i rekomendowane przez Google rozszerzenia Chrome
Na koniec zostaje coś dla fanów grzebania przy designie oraz… promocji. Wszyscy przecież lubimy promocje.
- Stylus (pobierz od Google) to rozszerzenie pozwalające na dodanie konfigurowalnej skórki na dowolną stronę internetową. Wymaga nieco zabawy, ale możesz dzięki temu dopasować ulubione portale do swoich upodobań.
- Raktuten (pobierz od Google) to wtyczka, która pozwala na uzyskanie cashbacku podczas zakupów w internecie. W założeniu nie różni się od rozwiązań w stylu Honey czy Letyshops.
Przy okazji najciekawszych rozszerzeń do Chrome zapraszamy też do zapoznania się z naszymi ulubionymi aplikacjami na Androida.
https://www.gsmmaniak.pl/1186512/najlepsze-aplikacje-i-gry-na-androida-2020/
Źródło